افرادی ناشناس مرکز تست کرونای برلین را آتش زدند

افرادی ناشناس یک مرکز تست کرونا در برلین را به آتش کشیدند. این آتش‌سوزی عمدی تنها خسارات مالی بر جای گذارد. مقامات پلیس انگیزه سیاسی احتمالی پیرامون این حادثه را بررسی می‌کنند.

افرادی ناشناس مرکز آزمایش کرونا در منطقه "تیرگارتن" Tiergarten برلین را به آتش کشیدند. پلیس برلین گفت آثار حمله آتش‌سوزی و سایر خسارت‌های مالی توسط یک کارمند مرکز آزمایش کرونا کشف شده است. یک چادر و همچنین یک کانتینر محل تست کرونا آسیب دیده است.

بر اساس گزارش پلیس، آتش‌سوزی ظاهرا خود به خود خاموش شده است. شش بنر تبلیغاتی که در محل نصب شده بودند نیز توسط یک شی نوک تیز آسیب دیدند.

تارنمای "اشپیگل آنلاین" به نقل از سخنگوی پلیس برلین روز سه‌شنبه ۶ آوریل (۱۷ فروردین) گزارش داد انگیزه سیاسی پیرامون این حادثه نیز در حال بررسی است. به گفته سخنگوی پلیس، هنوز نمی‌توان این اقدام را به جریان و یا گروه خاصی نسبت داد.

این مقام پلیس در مورد میزان دقیق خسارت وارده اظهارنظر نکرد. اما گفته می‌شود که آتش‌سوزی به سایر چادرها و اماکن تست نرسیده است.

پیش از این در هلند در نزدیکی یک محل واکسیناسیون که متعلق به وزارت بهداشت این کشور بوده یک حادثه انفجاری رخ داد.

بر خلاف هلند، تا کنون هیچ "حمله مهمی" به مراکز تست و یا واکسیناسیون در آلمان انجام نگرفته است.

گفته می‌شود در اوایل مارس سال جاری افرادی ناشناس در لندشوت بایرن سعی کردند یک غرفه مرکز واکسیناسیون و تست کرونا را به آتش بکشند.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.