کرونا در بریتانیا؛ با انجام روزانه تست، نیاز به قرنطینه شدن ممکن است لغو شد
بریتانیا به زودی تحقیقی را آغاز می‌کند که در صورت موفقیت‌آمیز بودن، ممکن است پس از تماس نزدیک فردی با شخص مبتلا به کووید۱۹ دیگر نیازنباشد که آن فرد خود را قرنطینه کند.

در این تحقیق که با حمایت دولت انجام می‌شود، از افرادی که در تماس نزدیک با فرد مبتلا به کرونا بوده‌اند، به جای ۱۰ روز قرنطینه شدن، به مدت هفت روز، روزانه تست کرونا که سریعا ابتلا به ویروس را نشان می‌دهد، گرفته می‌شود.

درصورتی که در این هفت روز جواب تست‌ها منفی باشد، این افراد می‌توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند.

قرنطینه شدن پس از تماس با فرد مبتلا به کرونا به معنای آن است که باید در خانه ماند و حتی برای خرید دارو، مواد غذایی و ورزش از خانه خارج نشد.

تماس نزدیک با فرد مبتلا به معنای قرار گرفتن به مدت بیش از ۱۵ دقیقه در فاصله دو متری از فرد مبتلا و یا در فاصله یک متری به مدت یک دقیقه است.

از نهم ماه جاری میلادی ( یک هفته دیگر)، از حدود ۴۰ هزار نفر که در تماس نزدیک با افراد مبتلا به کووید بوده‌اند، خواسته می‌شود که در این تحقیق شرکت کنند.

به عنوان بخشی از این تحقیق مهم جدید، شرکت کنندگان باید به مدت به مدت هفت روز روزانه تست سریع کرونا بدهند و در صورت منفی بودن تست و مادامی که علائمی از کرونا نداشته باشند از رعایت محدودیت‌های قانونی قرنطینه معاف خواهند شد.

نتایج تست سریع کرونا (Lateral flow test) در عرض ۳۰ دقیقه مشخص می‌شود، هر چند که حساسیت کمتری نسبت به تست موسوم به "پی سی آر" دارد که در آزمایشگاه انجام می‌شود و نتیجه آن۲۴ ساعت بعد مشخص می‌شود.

این امیدواری وجود دارد که این تحقیق جدید بتواند شواهد کافی برای کاهش زمان قرنطینه شدن پس از تماس با افراد مبتلا به کرونا ارائه دهد.

پروفسور ایزابل اولیور، مدیر بخش عفونت سرویس خدمات درمانی انگلیس گفته که این تحقیق برای اطلاع از چگونگی رویکرد به تست‌ها مهم خواهد بود.

خانم اولیور همچنین گفت: "این تحقیق در تعیین این که آیا می توان با انجام تست روزانه از کسانی که در تماس نزدیک با بیماران مبتلا به کرونا بودند بطور بالقوه نیاز به قرنطینه شدن را کاهش داد، به ما کمک خواهد کرد در عین حال که به ما این اطمینان را می دهد که زنجیره انتقال ویروس هم متوقف شده است."

به گفته پروفسور اولیور"افرادی که در تماس با مبتلایان به کرونا بودند، در معرض خطر ابتلا هستند، بنابراین تست گرفتن از آن ها روشی بسیار موثر برای جلوگیری از شیوع بیشتر است."

نتایج تست سریع کرونا (Lateral flow test) در عرض ۳۰ دقیقه مشخص می شود
نتایج تست سریع کرونا (Lateral flow test) در عرض ۳۰ دقیقه مشخص می شود

تحقیق وسیعی که در مورد سیستم "آزمایش و ردیابی" مبتلایان به کووید در بریتانیا در ماه گذشته منتشر شد، نشان داد که تعداد کمی از مردم دستورالعمل‌های مربوط به قرنطینه شدن را بطور کامل و پس از تماس با افراد مبتلا رعایت کرده اند.

براساس این تحقیق مردان، جوانان و خانواده‌هایی که دارای فرزندان خردسال بودند و همچنین افراد متعلق به طبقه پایین جامعه، کسانی که از نظر مالی در موقعیت نامناسبی قرار داشتند و کسانی که باید به سرکار می‌رفتند، کمتر مقررات قرنطینه را رعایت کردند.

دلایل متداول برای قرنطینه نکردن کامل خود شامل رفتن به فروشگاهها برای خرید مواد غذایی و یا دارو، رفتن به سرکار و یا مراقبت از افراد آسیب پذیر، ورزش کردن ویا ملاقات با دیگران عنوان شده و برخی هم به دلیل داشتن علائم خفیف و یا بهتر شدن حال‌شان خود را قرنطینه نکردند.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.