Moaaleman Ahwaz
 
دو معلم عرب اهوازي اعدام شدند
كريم دحيمي فعال حقوق بشر 
امروز چهارشنبه صبح اداره اطلاعات اهواز به خانواده هاي هاشم شعباني نژاد و هادي راشدي اطلاع دادند كه فرزندان آنها را سه روز پيش اعدام كرده اند.   طبق گزارش در ابتدأ اداره اطلاعات با خانواده ها تماس گرفته و خبر اعدام را گفتند كه بعد از آن خانواده ها با مراجعه به اداره اطلاعات، ماموران اطلاعات اعدام هادي راشدي و هاشم شعباني نژاد را تأكيد كردند.
 هاشم شعبانی نژاد وهادی راشدی دو معلم عرب شهر خلفیه( رامشير)  و از مؤسسان مؤسسه فرهنگي الحوار ( گفتگو)كه در سال ٢٠١١ دستگير و به اتهام محاربه و اقدام عليه امنيت ملي در دادگاه انقلاب اهواز شعبه ٢ محكوم به اعدام شدند .
احكام اعدام اين دو تن همراه محمد علي عموري ، جابر و مختار البوشوكه توسط ديوان عالي شعبه ٣٢ تاييد شده بود،در روز شنبه ٧-١٢-٢٠١٣ هاشم شعباني و هادي راشدي توسط اداره اطلاعات اهواز از زندان كارون منتقل و از روز انتقال آنها هيچ خبري به وكيل و خانواده هاي آنها داده نشد تا اينكه امروز ٢٩/١/٢٠١٤ خبر اعدام آنها را به خانواده ها دادند. پيشتر هاشم شعباني در يك نامه سرگشاده كه قبل از اعدام منتشر شد، مي گويد : در دوران بازداشت تحت شکنجه جسمی و روانی قرار گرفته و علیه خود و چند تن از دوستانش اعتراف کرده است و خودش و چهار نفر دیگر با وجود تکذیب این اعترافات در دادگاه، به اعدام محکوم شده‌اند.
آقای شعبانی حکم صادره علیه خود و دیگر افرادی را که در این پرونده محکوم شده‌‎اند، "خودسرانه و غیرعادلانه" خوانده و برای "تشکیل مجدد دادگاهی عادلانه و غیرجانبدارانه" خواهان کمک فوری شده است.
 
 
 
 
 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.