وبا در یمن به بدترین بحران بهداشت تاریخ معاصر تبدیل شده است
به گزارش سازمان صلیب سرخ جهانی تا پایان سال جاری میلادی شمار مبتلایان به بیماری وبا در یمن به ٨۵۰ هزار نفر خواهد رسید. "رابرت مردینی" مسئول بخش خاورمیانۀ سازمان صلیب سرخ با اظهار این مطلب افزوده است که اپیدمی وبا در یمن هم اکنون ابعاد غول آسایی یافته است.

دو سال جنگ داخلی و جنگ نیابتی میان عربستان و جمهوری اسلامی ایران در یمن کلیه زیرساخت های این کشور را نابوده کرده و نقش مهمی در گسترش اپیدمی وبا داشته است.

"رابرت مردینی" در جای دیگری از سخنانش افزوده است که در ژوئیه گذشته شمار مبتلایان به وبا در یمن تا پایان سال جاری میلادی ۶۰۰ هزار نفر اعلام شد، اما، هم اکنون شمار مبتلایان به این بیماری در یمن به ۶۴٧ هزار نفر رسیده است و به همین خاطر برآورد می شود که تعداد آنان تا پایان سال ۲۰۱٧ دست کم به ٨۵۰ هزار نفر برسد. "رابرت مردینی" سپس افزوده است که به طور متوسط هر هفته ۴٧۰۰ نفر بر شمار مبتلایان به وبا در یمن افزوده می شود. مردینی که این سخنان را در یک کنفرانس خبری در حاشیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ایراد می کرد، از اپیدمی وبا در یمن به عنوان بدترین بحران بهداشت در تاریخ معاصر یاد کرد.

در اوایل هفتۀ جاری سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که ۲۰۶۵ نفر در نتیجۀ ابتلاء به وبا در یمن جان خود را از دست داده اند.

به گزارش سازمان ملل در نتیجۀ جنگ داخلی یمن و به ویژه جنگ نیابتی میان قدرت های منطقه ای در این کشور ٨۴۰۰ یمنی کشته و بیش از نیمی از زیرساخت های پزشکی یمن نابوده شده اند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.