درخواست فیس‌بوک از برخی بانک‌ها برای دریافت اطلاعات شخصی حساب کاربران خود
مدیران شبکه اجتماعی فیس‌بوک از برخی بانک‌های آمریکائی خواسته‌اند تا اطلاعات مشتریان خود و همچنین کاربران این شبکه اجتماعی را در اختیار آن قرار دهد. هدف از این کار ارائه خدمات بیشتر در بخش پیام‌رسان فیس‌بوک اعلام شده است.

یک منبع آگاه نزدیک به فیس‌بوک روز دوشنبه ششم اوت/ ۱۵ مرداد به خبرگزاری فرانسه گفت که این شبکه اجتماعی از چند ماه پیش در حال مذاکره با بانک‌هایی چون "شاز"، "سیتی" و "وِل فارگو" است.

روزنامه وال استریت ژورنال هم که نخستین بار موضوع این درخواست فیس‌بوک از بانک‌ها را منتشر کرد، از مذاکراتی میان مدیران این شبکه اجتماعی و بانک "یو. اس. بانکور" خبر داده است.

این منبع آگاه گفته که گروه مارک زاکربرگ، موسس و برنامه‌ریز فیس‌بوک می‌خواهد به اطلاعاتی درباره همه تراکنش‌های بانکی انجام شده از طریق کارت‌های بانکی کاربران خود دست یابد و همچنین از میزان پس‌انداز حساب‌های جاری مشتریان این بانک‌ها نیز اطلاع یابد.

در عین حال به گفته این منبع، فیس‌بوک دقیقا مشخص نکرده که قصد دارد از این اطلاعات چه استفاده‌ای کند. مدیران این شبکه به بانک‌ها گفته‌اند که این اطلاعات قرار نیست در جایی درز کند یا منتشر شود. با این حال برخی از بانک‌ها این درخواست را رد کرده‌اند.

یک سخنگوی فیس‌بوک نیز در این مورد به خبرگزاری فرانسه چنین توضیح داده است: "مانند بسیاری از شرکت‌های اینترنتی دارای فعالیت‌های اقتصادی، ما با بانک‌ها و صادرکنندگان کارت‌های بانکی همکاری می‌کنیم تا استفاده از سرویس‌های مختلف از جمله چت برای ارتباط آنها با مشتریان تسهیل شود."

به گفته وی " حساب‌های جاری بانکی افراد که به فیس‌بوک متصل است، به صاحبان این حساب‌ها اجازه می‌دهد تا ریز فعالیت‌های بانکی خود را در بخش پیام‌رسان این شبکه دریافت کنند و همچنین اطلاعات دیگر همچون رسید خرج‌ها یا باقیمانده حساب خود را ببینند."

این سخنگوی شبکه اجتماعی فیس‌بوک تاکید کرده: "قصد ما استفاده از این اطلاعات با اهداف تبلیغاتی نیست."

از سوی دیگر یک سخنگوی بانک "سیتی" هم به خبرگزاری فرانسه گفته که این بانک به طور "منظم" با مدیران فیس‌بوک، مذاکراتی برای بررسی "امکانات" همکاری در این زمینه داشته است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.