اشپیگل: حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان متحد پوتین است
هفته نامه اشپیگل در شماره جدید خود گزارشی ویژه را با عنوان "دست نشانده‌های مسکو در آلمان" منتشر می‌کند. در این گزارش درباره استفاده پوتین از حزب راست‌گرای آلترناتیو برای آلمان برای اهداف خود پرداخته شده است.

به نوشته "اشپیگل آنلاین"، ایمیل‌هایی که از کرملین به بیرون درز کرده نشان می‌دهد که چگونه مسکو در جنگ تبلیغاتی و اطلاعاتی خود از حزب "آلترناتیو برای آلمان" (AfD) استفاده کرده است.

سایت اینترنتی "اشپیگل" می‌نویسد که راستگرایان افراطی آلمانی داوطلبانه و بدون اجر به خدمت پوتین درآمده‌اند. در مرکز توجه، مارکوس فرونمایر، نماینده جوان حزب آلترناتیو برای آلمان، قرار دارد که به روسیه سفر کرده و حرف‌هایی می‌زند که باب طبع کرملین است.

فرونمایر در آوریل سال گذشته (۲۰۱۸) به دعوت مقامات کرملین به شبه جزیره کریمه سفر کرد که در اشغال روسیه است. او و برخی دیگر از راستگرایان اتریشی به چهارمین "اجلاس اقتصادی جهان" در یالتا دعوت شده بودند. به نوشته "اشپیگل"، این افراد دوستان وفادار روسیه و ولادیمیر پوتین هستند.

"اشپیگل" در ادامه گزارشش می‌نویسد که روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه جزیره کریمه را با زیر پا گذاشتن حقوق بین‌الملل ضمیمه خاک خود کرد و از آن زمان به بعد آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کرده‌اند. با وجود این تحریم‌ها فرونمایر، نماینده حزب آلترناتیو برای آلمان، به یالتا سفر کرده است.

فرونمایر در هتل پنج ستاره‌ای که در آن اقامت دارد بعد از افتتاح اجلاس یالتا با شبکه "راشا تودی" مصاحبه می‌کند. او می‌گوید: «وقتی در امتداد کریمه رانندگی می‌کنید احساس خوشحالی به شما دست می‌دهد. معماری، شراب و ساحل همه اینها احساس خوبی را به شما می‌دهند.»

تنها چیزی که به گفته این نماینده بوندستاگ آلمان مزاحم است تحریم‌های وضع شده علیه روسیه است و او به‌صراحت می‌گوید که این تحریم‌ها باید برداشته شوند.

Bundestag Markus Frohnmaier, AfD
مارکوس فرونمایر، نماینده حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان

فرونمایر با آب و تاب توضیح می‌دهد: «کریمه در حال حاضر کریمه روسیه است و منتقدین هم دیگر قادر به تغییر این اوضاع نیستند. وضعیت کریمه دیگر بازگشت ناپذیر است و ما باید با آن کنار بیاییم و آن را قبول کنیم.»

"اشپیگل" در ادامه گزارش خود می‌نویسد مارکوس فرونمایر بیشتر مثل "یک عامل پوتین" سخن می‌گوید.

پوتین برای رسیدن به اهداف خود در اروپا و به ویژه در آلمان از راستگرایان حزب آلترناتیو برای آلمان استفاده می‌کند.

به نوشته "اشپیگل" حزب دست راستی ناسیونالیستی آلترناتیو برای آلمان که شش سال پیش تاسیس شد "نعمتی غیر مترقبه" برای پوتین به حساب می‌آمد، چونکه پوتین تلاش دارد با تفرقه‌افکنی قدرت غرب را درهم شکند. پوتین و حزب آلترناتیو برای آلمان اهدافی مشترک دارند و هر دو سیاست‌هایی ضدآمریکایی اتخاذ کرده‌اند و با ارزش‌های مدرنی مثل برابری ازدواج دگرباشان با ازدواج‌های سنتی مخالفت می‌کنند.

رهبران روسیه حزب آلترناتیو برای آلمان را در مبارزه با اتحادیه "اروپای منحط" متحد خود تلقی می‌کنند. هدف مشترک آنها تضعیف حریفان است.

اسنادی که از دستگاه دولتی روسیه بیرون آمده نشان می‌دهد که چگونه سیاستمداران حزب آلترناتیو برای آلمان برای رسیدن به این هدف عملا به عامل پوتین تبدیل شده‌اند.

قرار است مجله هفتگی "اشپیگل" همه این اسناد را در گزارشی مفصل و ویژه در نسخه چاپی خود روز دوشنبه هشت آوریل منتشر کند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.