مایکروسافت: هکرهای ایرانی در پی نفوذ به ستادهای انتخاباتی آمریکا بودند
شرکت مایکروسافت دیروز اعلام کرد که یک گروه هکر مربوط به جمهوری اسلامی ایران در ماه گذشته پیوسته در صدد نفوذ به ستادهای انتخاباتی ایالات متحده آمریکا بوده است.

بر اساس گفته‌های شرکت مایکروسافت، هکرهای طرفدار دولت ایران در ماه گذشته بیش از ۲۷۰۰ مرتبه کوشیده اند تا به آدرس ایمیل مقامات فعلی و قبلی آمریکا، روزنامه‌نگاران حوزه بین‌الملل و ایرانیان معروف مقیم خارج رخنه کند. گفته می‌شود آن‌ها در پی به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد مرتبط با ستادهای انتخاباتی آمریکا بوده اند.

شرکت مایکروسافت دیروز جمعه ۴ اکتبر اعلام کرده بود که حملات سایبری قابل توجهی را از سوی یک گروه مربوط به دولت ایران به نام «فسفر» در ۳۰ روز گذشته مشاهده کرده است.

گفته می‌شود این گروه توانسته به ۲۴۱ حساب حمله کند، اما فقط اطلاعات ۴ کاربر را به دست آورد. مسئول امنیت سابیری مایکروسافت می‌گوید که هیچ یک از این چهار حساب، به ستادهای انتخاباتی آمریکا یا مقام‌های سابق و کنونی دولت این کشور مرتبط نبوده و در نتیجه حملات هکر‌های ایرانی تا کنون موفقیت‌آمیز نبوده است.

کارشناسان امنیت سایبری مایکروسافت به این باورند که حملات گروه «فسفر» از لحاظ فنی و تکنیکی تا کنون پیچیده نبوده است. آن‌ها تأکید می‌کنند که با این حال، این تهدید را با ید جدی شمرد زیرا هکر‌های این گروه بسیار با انگیزه هستند و برای رسیدن به اهداف خود قادرند زمان و منابع انسانی زیادی را بسیج کنند.

موضوع امنیت سایبری یکی از دغدغه جدی همه دولت‌هاست و جنگ سایبری سالانه میلیاردها دلار خسارت برای شرکت‌های بزرگ جهان به بار می‌آورد. این نگرانی در آمریکا پس از آن که سرویس‌های اطلاعاتی این کشور به این نتیجه رسیدند که روسیه در سال ۲۰۱۶ در روند انتخابات این کشور اخلال کرد تا کاندیدای جمهوریخواه، دونالد ترامپ پیروز شود، آغاز شد.

هم اکنون نوزده دموکرات و سه جمهوری‌خواه در آمریکا برای پیروزی در انتخابات درون حزبی در به هم رقابت می‌کنند تا درنهایت بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت کنند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.