نمایندۀ رشت از بنیادهای تحت نظر خامنه ای خواست فقط امسال داوطلبانه مالیات بدهند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی از بنیادها و نهادهای حکومتی معاف از مالیات خواست که در این روزهای سخت که کشور با بحران اپیدمی کرونا روبرو است و دست دولت نیز خالی است فقط امسال به طور دواطلبانه مالیات پرداخت کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : "برای مقابله با کرونا، دولت بیش از هر زمان به اعتبار نیاز دارد." او افزود : "اگر کرونا نبود، دولت در سال جاری بالاترین کسری بودجه را می‌داشت که حالا کرونا هم به آن اضافه شده است."

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی افزوده است که مجلس بودجۀ سال جاری دولت را از ٤٨٤ هزار میلیارد تومان به ٥٢٠ هزار تومان افزایش داد بی آنکه نه از درآمد نفتی به دلیل تحریم ها خبری باشد نه از درآمد مالیاتی به دلیل رکود حاکم بر کسب و کار کشور.

نمایندۀ رشت در مجلس شورای اسلامی به تمام نهادها، بنیادها و دستگاه ها حکومتی که بر اساس احکام حکومتی آیت الله خامنه ای از پرداخت مالیات معاف هستند خواست "تنها در سال ٩٩ به صورت داوطلبانه مالیات بدهند و به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی به کشور کمک کنند." به گفتۀ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفته است که در حال حاضر تمام منابع تأمین اعتبار دولت بسته است و "هزینه های بسیاری در اثر کرونا به کشور تحمیل شده" که دولت توان تأمین آنها را ندارد.

کلیه بنیادهای کشور، آستان قدس رضوی و سایر تولیت های مذهبی در کنار بنیادهای وابسته به سپاه پاسداران و ده ها هزار شرکت وابسته به آنها به دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران از پرداخت مالیات معاف هستند، در حالی بیش از هشتاد درصد اقتصاد کشور را در کنترل خود دارند.

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.