سیل اخیر در استان مازندران، ٧٠٠ میلیارد تومان خسارت وارد کرد
در پی سیل ویرانگر مازندران در روز ١٤ مهر که منجر به مرگ ٨ نفر شد، اهالی برخی روستاهای رامسر و تنکابن، هنوز بدون آب، برق و غذا به سر می برند و حدود ٧٠٠ میلیارد تومان به تاسیسات زیر بنایی، کشاورزی، واحدهای مسکونی و تجاری و راه های استان خسارتخسارت وارد شده است.

محمد اسلامی، استاندار مازندران گفت که در اثر سیل اخیر در این استان، حدود دو هزار و ۶۵۰ واحد مسکونی خسارت دیده اند که که از این تعداد ۸۲ واحد به طور کلی تخریب شده و به دو هزار و ۵۷۰ واحد هم بین ۳۰ تا ۶۰ درصد آسیب وارد شده است.

وی افزود که در پی این حادثه، شش استان اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد و ٣٩ شهرستان متاثر سیل و آب‌گرفتگی هستند.

مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اعلام کرد که با توجه به شدت حادثه، امدادرسانی در استان های شمالی همچنان ادامه دارد.

وی دربارۀ آمار کشته شدگان سیل شمال ایران گفت: "٨ نفر بر اثر سیل و صاعقه جان خود را از دست داده اند و تاکنون ١٢ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شده‌اند؛ همچنین خدمات سرپایی به ٩ مصدوم ارائه شده است.

بر اساس گزارش هواشناسی مازندران، شدت بارندگی که جمعه و شنبۀ گذشته، سراسر این استان را فراگرفت، در ١٧ سال گذشته، بی سابقه بوده است.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.