استرالیا ۳۰ 'بزرگ‌گوش' را در طبیعت رها کرد
استرالیا سی بزرگ‌گوش را که یک گونه کیسه‌دار نادر است در طبعیت رها کرده است. آخرین باری که این جانور در طبیعت دیده شد به بیش از یک قرن قبل بازمی‌گردد.

بزرگ‌گوش یک پستاندار شب‌روی کوچک است که گوش‌هایی شبیه خرگوش دارد و آخرین بار در سال ۱۹۱۲ در طبیعت مشاهده شد.

استرالیا در تلاش برای احیای نسل این حیوان، ۳۰ بزرگ‌گوش را که در اسارت بزرگ شده‌اند در محوطه‌ای وسیع اما محصور و عاری از شکارچی رها کرده است.

این جانواران در نارابی در شمال غرب سیدنی رها شدند. از این کار به عنوان موفقیتی قابل توجه برای جلوگیری از انقراض آن‌ها یاد می‌شود.

شاهزاده ویلیام، کیت میدلتون و شاهزاده جرج به یک بیلبی نگاه می‌کنند (دیدار از باغ وحش سیدنی ۲۰۱۴)
شاهزاده ویلیام، کیت میدلتون و شاهزاده جرج به یک بزرگ‌گوش‌(بیلبی( نگاه می‌کنند (دیدار از باغ وحش سیدنی ۲۰۱۴)

با این حال فیل مرسر، خبرنگار بی‌بی‌سی در سیدنی می‌گوید که احتمال دارد این جانوران بدون محافظت نتوانند در این محوطه ۳۲ کیلومتری نرده کشی شده دوام بیاورند.

بزرگ‌گوش‌ها یا بیلبی‌ها جانوارانی هستند که از ریشه درختان، مورچه‌ها، سوسک‌ها و عنکبوت‌ها تغذیه می‌کنند. آن‌ها پیش از شروع جنگ جهانی اول در نیو ساوت ولز، ناپدید شدند؛ گفته می‌شود دلیل این قضیه ورود شکارچیانی مانند گربه‌ها و روباه‌ها بوده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.