'هجوم' خرس‌های قطبی در روسیه باعث اعلام وضعیت اضطراری شد
با ورود ده ها خرس قطبی به سکونتگاه هایی در یک منطقه دورافتاده روسیه، مقام ها وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

مقام ها در جزایر نووایا زملیا که محل زندگی چند هزار نفر است گفتند که خرس ها در مواردی به ساکنان حمله کرده و وارد ساختمان های مسکونی و دولتی شده اند.

خرس های قطبی در اثر تغییرات اقلیمی بیش از پیش مجبور به ورود به خشکی (از آب های قبلا پوشیده از یخ) برای یافتن غذا هستند.

روسیه آنها را یک گونه در معرض خطر طبقه بندی و شکار آنها را ممنوع کرده است. سازمان فدرال محیط زیست این کشور اخیرا از صدور مجوز کشتن آنها با تیر خودداری کرد.

ترس خرس ها از گشتی های پلیس و علائمی که قبلا آنها را فراری می داد ریخته، در نتیجه مقام ها می گویند نیاز به تدابیر شدیدتر وجود دارد.

آنها می گویند که اگر سایر شیوه های ترساندن خرس ها ناکام بماند، در آن صورت کشتن این حیوانات تنها راه چاره خواهد بود.

بلوشیا گوبا، بزرگترین سکونتگاه در این مجمع الجزایر، از وجود ۵۲ خرس در ناحیه خبر داده، به طوری که شش تا ده خرس دایم در اطراف سکونتگاه پرسه می زنند.

مقام ها می گویند که حضور این تعداد خرس در ناحیه بی سابقه است و زندگی عادی در آنجا را مختل می کند.

الکساندر مینایف معاون سازمان مدیریت ناحیه گفت: "مردم می ترسند، می ترسند خانه هایش را ترک کنند، زندگی روزمره مختل شده و والدین نمی خواهند بچه هایشان را به مدرسه یا کودکستان بفرستند."

با ذوب بیشتر یخ های قطب شمال در نتیجه تغییرات اقلیمی، خرس های قطبی دیگر نمی توانند فقط با شکار خود را سیر کنند و مجبورند با آمدن به خشکی به جست و جوی غذا بپردازند که آنها را به طور بالقوه در تقابل با انسان قرار می دهد.

در سال ۲۰۱۶ پنج دانشمند روس در یک ایستگاه دورافتاده آب و هوایی در جزیره "تروی نوی" در شرق نووایا زملیا برای چند هفته در محاصره خرس های قطبی قرار داشتند.

خرس قطبی

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.