شیر خانگی صاحبش را خورد
در جمهوری چک یک مرد ۳۳ ساله توسط شیری که در خانه نگه‌داری می‌کرد، خورده شد.

مایکل پراسک یک شیر نر ۹ ساله و یک شیر ماده یک ساله داشت که شیر نر او را خورد.

مسئولان شهری بارها درباره خطرات نگهداری این دو شیر به این مرد هشدار داده بودند.

پدر این مرد جسد او را در قفس شیر پیدا کرد. او به ماموران گفته در قفس از داخل به روی مایکل بسته شده بود.

این دو حیوان که در دو محوطه جداگانه نگه‌داری می‌شدند، با گلوله پلیس از پای درآمدند.

سخنگوی پلیس روز سه‌شنبه (پنجم مارس) به رسانه‌های محلی گفت از پای درآوردن شیرها برای دسترسی به جسد مایکل "کاملا ضروری" بود.

مایکل پراسک، ۳۳ ساله، شیر نر را سال ۲۰۱۶ خریده بود و شیر ماده یک ساله را هم همین سال گذشته به حیاط پشت خانه‌شان آورده بود.

او پیش‌تر با مقام‌های محلی بر سر احداث محل نگه‌داری شیرها در محوطه خانه خود اختلاف داشت و یک بار هم به علت جفت‌گیری غیرقانونی این دو شیر جریمه شده بود اما پرونده قضایی او با دولت محلی در چند ماه گذشته معطل مانده بود چرا که مایکل دیگر به هیچ مامور دولتی اجازه ورود به خانه‌اش را نمی‌داد.

همزمان، نبود مرکز نگه‌داری برای این دو شیر و یافت نشدن هیچ مدرکی دال بر بدرفتاری با شیرها باعث شده بود که مقام‌های محلی نتوانند مجوز انتقال اجباری این دو شیر از خانه مایکل را دریافت کنند.

مایکل پراسک سال گذشته هم به صدر اخبار رسانه‌های جهان راه یافته بود؛ هنگامی که یک دوچرخه سوار با شیر ماده او تصادف کرد. این سانحه هنگامی روی داد که مایکل این شیر ماده را که در آن زمان توله بود، با قلاده برای پیاده‌روی به خیابان برده بود.

در جریان آن سانحه که با مداخله پلیس همراه شد، ماجرا در حد یک تصادف رانندگی خاتمه یافت.

توماس کوکورک، شهردار روستای زدخوف گفته "حادثه امروز بالاخره باعث شده که این معضل قدیمی پایان یابد".

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.