جنگل‌سوزی در کره جنوبی و اعلام وضعیت اضطراری
آتش‌سوزی در شهر گوسئونگ کره جنوبی به جنگل‌های اطراف سرایت و تاکنون صدها هکتار جنگل را نابود کرده است. ده‌ها هزار نیروی آتش‌نشان، امدادگر و سربازان ارتش به این منطقه گسیل شده‌اند.

گزارش اولیه از یک آتش‌سوزی در شهر گوسئونگ در شامگاه پنجشنبه ۱۵ فروردین (۴ آوریل) خبر می‌داد؛ اما وزش شدید باد زبانه‌های آتش را به کوهستان‌های جنگلی اطراف این شهر کشاند.

تا ظهر جمعه ۱۶ فروردین (۵ آوریل) ۵۰۰ هکتار جنگل و ۴۰۰ دستگاه خانه نابود شده بودند و نیروهای امداد و ارتش بیش از ۴۲۰۰ ساکن منطقه به مکانی امن انتقال دادند.

در پی این آتش‌سوزی گسترده که در مناطق مرزی با کره شمالی رخ داد، به سرعت ده‌ها هزار نیروی امداد و سرباز ارتش برای خارج کردن ساکنان به منطقه گسیل شدند. ده هزار نیروی آتش‌نشانی با پشتیبانی ۱۶هزار و ۵۰۰ سرباز و چندین فروند هلیکوپتر ارتش برای اطفای حریق به منطقه شتافته‌اند.

Waldbrände in Sükorea

چوی مون سون، استاندار این منطقه، گفته است که با اقدام سریع نیروها، بخش بزرگی از حریق پس از چند ساعت تحت کنترل قرار گرفته است.

در پی این رویداد مون جه، رئیس‌جمهوری کره جنوبی، عازم منطقه شده تا دامنه آسیب‌ها را ارزیابی کند.

دولت کره جنوبی برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ بدین سو، در سطح کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

Waldbrände in Sükorea

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.