درمان میگرن با کمک 'ویتامین دریا'
یک زن مبتلا به میگرن که برای بهبودی بیماری‌اش شروع به شنا در آب سرد دریا کرد، صدمین روز چالش خود را پشت سرگذاشت.

بث فرانسیس می‌گوید به این طریق میگرن او از ۲۵ به ۱۵ بار در ماه کاهش یافته است، هرچند که مطمئن نیست دلیل این قضیه تمرین در فضای باز است یا شنا کردن.

با این حال او و شریک زندگی‌اش اندرو کلارک که دیروز (یکشنبه ۷ مارس/18 فروردین) برای صدمین بار در ساحل لاندونای ولز شنا کردند، می‌گویند که به این کار ادامه می‌دهند و دیگران را هم به تکرار تجربه مشابه دعوت می‌کنند.

سخنگوی گروه "میگرن اکشن"، که یک گروه خیریه برای کمک و مشورت دادن به بیماران مبتلا به میگرن است گفت، شواهدی وجود دارد که ورزش و دوش سرد می‌توانند به بیماران کمک کنند، هرچند که شاید ورزش بیماری عده‌ای را تحریک کند.

بث ۲۷ ساله که یک زیست‌شناس دریایی است، اعتقاد دارد که شنا کردن به او کمک می‌کند و همچنین هنگامی که دردش شروع می‌شود، وارد شدن به آب از شدت بیماری‌ می‌کاهد. البته او کماکان داروهایش را مصرف می‌کند و زیر نظر پزشک متخصص است.

Beth in sea
بث برای ثبت کامل شرایط به اندرو اجازه داده تا از او هم زمانی که حالش خوب است و هم حال خوشی ندارد، فیلم بگیرد

بث از ۹ سالگی میگرن داشت اما سال ۲۰۱۷ بیماری مزمنش، حاد شد. به این ترتیب او که دانشجوی سال اول دکترای زیست‌شناسی دریایی دانشگاه بنگلور بود، مجبور شد یکسال استراحت پزشکی بگیرد.

بث می‌گوید که این بیماری و عوارضش مانند وزوز گوش، حالت تهوع، شکم درد و بی‌حس شدن یک طرف بدن او را "کلافه" کرده بود.

میگرن بیماری شایعی است ک یک‌هفتم مردم بریتانیا به آن مبتلا هستند و به سختی می‌توان جلوی آن را گرفت.

بنابراین بث پس از خواندن تحقیقی که در آن نوشته شده بود "دریا می‌تواند به عنوان انگیزه‌ای برای تمرین در فضای باز برای کسب سلامتی استفاده شود"، به طور منظم مشغول شنا شد.

او و اندرو ه فیلم‌بردار است شروع به منتشر کردن تجربه‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی کردند و به آن نام "۱۰۰ روز با ویتامین دریا" دادند. بث گفت: "به نظر می‌رسد که افراد زیادی کار ما را دیده‌اند. این سفر فوق‌العاده‌ای بود."

Beth and Andrew walk into the sea
بث حتی زمانی که دریا آرام نیست هم برنامه‌اش را تعطیل نمی‌کند

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.