چهار زنبور زنده در چشم زن تایوانی پیدا شدند
پزشکان در تایوان در چشم یک زن چهار زنبور کوچک پیدا کرده‌اند. این اولین باری است که چنین اتفاقی در تایوان گزارش می‌شود.

این زن ٢٨ ساله در حال کندن علف‌های دور مزار یکی از نزدیکانش بود که زنبورها وارد چشمش شدند.

دکتر هنگ چی تینگ، از بیمارستان فویین، به بی‌بی‌سی گفت وقتی این حشرات ۴ میلی‌متری را از چشم خانم هی خارج می‌کرد "شوکه" شده بود.

خانم هی از بیمارستان مرخص شده و انتظار می‌رود کاملا بهبود یابد.

زنبورهای کوچکی که در چشم این زن نشستند از گونه "زنبورهای عرقخوار" بوده‌اند.

این زنبورها گاهی برای نوشیدن تعرقات بدن افراد روی آنها می‌نشینند، همچنین تحقیقی در دانشگاه کانزاس نشان داده که آنها اشک انسان را هم به خاطر پروتئین موجود در آن می‌نوشند.

خانم هی ابتدا تصور کرد که باد گرد و خاک را وارد چشمش کرده، اما بعد از ساعت‌ها چشم‌هایش همچنان دردناک و متورم بود و به بیمارستان مراجعه کرد.

دکتر هنگ به بی‌بی‌سی گفت خانم هی نمی‌توانست چشمانش را ببندد. زیر میکروسکوپ او متوجه چیز سیاهی شد که شبیه پای یک حشره بود.

این پزشک تایوانی گفت: "پای زنبور را گرفتم و آرام بیرون کشیدم. بعد یکی دیگر دیدم، بعد یکی دیگر و یکی دیگر هم. همه‌شان سالم و زنده بودند."

تلویزیون تایوان تصاویر این زنبورها را منتشر کرده است.

دکتر هنگ گفت خانم هی شانس آورد که چشم‌هایش را نمالید، چرا که این کار ممکن بود باعث شود زنبورها تحریک شوند و چشم او را بگزند.

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.