در اتفاقی نادر، پاندای غول‌پیکر دو قلو به دنیا آورد
یک خرس پاندای غول پیکر در باغ‌وحشی در بلژیک در زایمانی نادر، یک جفت توله به دنیا آورد.

باغ‌وحش "پایری دیازا" با اعلام این خبر در روز جمعه، تولد این توله‌ها را "بسیار نادر" خواند. این پانداهای دو قلو نر و ماده هستند.

به گفته مسئولین باغ‌وحش، روزهای اول پس از به دنیا آمدن این توله‌ها بسیار مهم و حیاتی است. مادر این توله‌ها که "هاآو هاآو" نام دارد به صورت روزانه تحت نظر کارکنان باغ‌وحش قرار دارد تا از اینکه او از توله‌ها خوب مراقبت می‌کند مطمئن شوند.

اریک دومب، موسس و رییس باغ‌وحش پایری دیازا در اطلاعیه‌ای نوشت: "تولد این دوقلوها خبر بسیار شگفت‌انگیزی است، خصوصا برای این نژاد از حیوانات که ادامه نسل‌شان در خطر است."

مامور باغ‌وحش در حال شیر دادن به پاندا

این توله‌ها روز پنجشنبه به دنیا آمدند و توله نر ۱۶۰ گرم وزن داشته و توله ماده دو ساعت پس از آن با وزن ۱۵۰ گرم به دنیا آمد.

کارکنان باغ‌وحش برای اینکه به مادر اجازه استراحت بدهند، به صورت نوبتی یکی از توله‌ها را در دستگاه مخصوصی که برای تولد حیوانات پس از تولد است می‌گذارند و توله را با شیشه شیر تغذیه می‌کنند.

پاندای مادر توله‌هایش را بغل کرده

هاآو هاآو در ماه آوریل با لقاح مصنوعی باردار شد و این دو قلوها، توله‌های سوم و چهارمی هستند که این پاندای عظیم الجثه در باغ‌وحش بلژیک به دنیا می‌آورد.

هاآو هاآو به صورت ۱۵ ساله از چین به این باغ‌وحش بلژیکی قرض داده شده است.

توله‌های دوقلو پاندا

براساس آمار صندوق جهانی طبیعت، کمتر از ۲۰۰۰ پاندا در جهان باقی مانده است.

در سال ۲۰۱۶ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت، وضعیت نژاد پانداهای غول‌پیکر را از در معرض خطر بودن به وضعیت آسیب‌پذیر تغییر داد.

پاندای مادر و یکی از توله‌هایش

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.