مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون بعد از بارش شدید باران

گزارش‌ها حاکی است طی چند روز گذشته بارش شدید باران به حریق در جنگل‌های آمازون که از دو ماه گذشته آغاز شده بود، پایان داده، اما چهار میلیون هکتار از این جنگل‌ها که به «ریه زمین» معروفند، طی دو ماه گذشته از بین رفته است.

عکس‌های ماهواره‌ای روز سه‌شنبه نشان می‌دهد که آتش‌سوزی دیگر متوقف شده است، اما پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی روزهای آینده دوباره هوا صاف و گرم خواهد شد و احتمال آغاز دوباره آتش‌سوزی وجود دارد.

این آتش‌سوزی‌ها به بخش‌های وسیعی از آمازون در برزیل، ونزوئلا و بولیوی به شدت آسیب رساند و اخیرا هزاران نفر در بولیوی در اعتراض به ادامه آتش‌سوزی دست به تظاهرات زدند.

روسای جمهور کشورهای کلمبیا، بولیوی، اکوآدور و پرو، معاون رئیس جمهور سورینام، وزیر منابع طبیعی کشور گویان و وزیر خارجه برزیل طی نشست یک روزه‌ای که ۱۵ شهریورماه در شهر جنگلی لتیسیا، واقع در جنوب کلمبیا برگزار شد، معاهده حفاظت از آمازون را امضا کردند.

کشورهای یادشده طبق این توافق قرار است در مقابله با حوادثی که جنگل‌های آمازون را تهدید می‌کند به کمک یکدیگر بشتابند و نیز از طریق ماهواره شرایط منطقه را به طور مرتب رصد کنند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.