کشف «ویروس اسرارآمیز» در بیماران چینی

مقامات بهداشتی چین از کشف ویروسی «اسرارآمیز» خبر داده‌اند که موجب التهاب ریه می‌شود و شرایط برخی بیماران را وخیم اعلام کرده است. هنوز معلوم نیست این ویروس چیست، اما علائم آن شامل تب، تنگی نفس و التهاب ریه‌ها، سرفه، گلودرد و سردرد است.

چین می‌گوید تاکنون ۵۹ نفر در شهر ووان در مرکز چین به این ویروس ناشناخته مبتلا شده‌اند که همه آنها قرنطینه شده و تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

وضعیت هفت تن از آنها وخیم گزارش شده، اما هنوز گزارشی درباره مرگ بیماران منتشر نشده است.

سال ۲۰۰۲ نیز شیوع ویروس «سارس» که آن هم به ریه‌ها و سیستم تنفسی هجوم می‌برد باعث مرگ ۷۷۴ نفر در جهان شد، اما در سال ۲۰۰۳ تحت کنترل درآمد. شیوع این ویروس نیز از چین بود.

تحقیقات پیرامون این ویروس تازه کشف شده اسرارآمیز ادامه دارد و مقامات چین تنها گفته‌اند ویروس جدید سارس یا آنفلوآنزای مرغی نیست.

کمیسیون بهداشت چین می‌گوید بیماران در فاصله ۱۲ تا ۲۹ دسامبر برای معالجه مراجعه کرده‌اند و برخی از آنها در بازار فروش محصولات غذایی دریایی فعالیت می‌کنند.

گفته می‌شود مقامات محلی یک مغازه فروش محصولات غذایی دریایی را از اول ژانویه بسته‌اند، اما این مغازه همچنین دیگر انواع گوشت مانند پرندگان، خرگوش و مار می‌فروخته و مردم از این که این ویروس میان انسان و حیوان مشترک باشد، نگران هستند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.