هشدار در مورد آغاز موج دوم شیوع کرونا در اروپا

مدیر مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری در اروپا می‌گوید این اتحادیه به همراه بریتانیا باید منتظر خیز موج دوم شیوع کرونا باشد و این موضوع دیگر نظریه‌ای دور از انتظار نیست.

خانم آندرا آمون روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با روزنامه گاردین گفت حال سوال این است که خیز موج دوم کرونا کی شروع می‌شود و مقیاس آن چه اندازه بزرگ خواهد بود.

در حالی که دولت‌های اروپایی با کاهش شمار روزانه مبتلایان و فوتی‌ها تصمیم به از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی و کاهش محدودیت‌ها گرفته‌اند، خانم آمون می‌گوید مسئولیت دانشمندان این است که حقیقت را در رابطه با کرونا بگویند.

وی گفته است با توجه به خصوصیات این ویروس و آغاز شیوع آن در کشورهای جدید باید گفت هنوز ۸۵ تا ۹۰ درصد جمعیت جهان مستعد ابتلا به کرونا هستند و هم اکنون این ویروس در مقیاس بزرگ‌تری در مقایسه با ماه‌های ژانویه و فوریه در جهان پخش شده است.

وی گفت باید واقع‌بین بود و اکنون زمان آسودگی نیست.

تاکنون بیش از پنج میلیون نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه هشدار داد که شمار مبتلایان جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در جهان به ۱۰۴ هزار نفر رسیده که بیشترین تعداد از زمان آغاز شیوع کرونا است.

ماه گذشته اروپا بالاترین میزان ابتلا و فوتی‌های روزانه در جهان را داشت و به کانون گرم شیوع کرونا تبدیل شده بود، اما به فاصله اندکی ویروس در آمریکا به شدت اوج گرفت و هم اکنون ۲۸ درصد از ۳۳۰ هزار نفر کل فوتی‌های جهان از این کشور است.

طی روزهای گذشته شیوع کرونا در روسیه، برزیل و هند به شدت اوج گرفته است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.