«سه میلیارد جانور» در آتش‌سوزی‌های دو سال اخیر استرالیا آسیب دیده‌اند

نتایج تحقیقات صندوق جهانی طبیعت وحش نشان می‌دهد در آتش‌سوزی‌های پارسال و امسال در جنگل‌های استرالیا حدود سه میلیارد جانور از جمله کانگوروها و کوآلاها از بین رفته یا آسیب دیده‌اند.

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد شمار حیوانات کشته و آواره شده در نتیجه آتش‌سوزی‌های این کشور سه برابر تخمین‌های قبلی بوده است.

بر اساس این تحقیقات که روز سه‌شنبه هفتم مرداد منتشر شد، ۱۴۳ هزار پستاندار، ۲.۴۶ میلیارد خزنده و ۱۸۰ میلیون پرنده تحت تاثیر این آتش‌سوزی‌ها قرار گرفته‌اند.

۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مراتع استرالیا در جریان آتش‌سوزی‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ از بین رفته‌اند که از لحاظ وسعت، برابر با نیمی از خاک بریتانیا است.

صندوق جهانی طبیعت وحش می‌گوید ابعاد این آتش‌سوزی‌ها و آسیب دیدن جانوران نشان می‌دهد که «بدترین» فاجعه حیات وحش در تاریخ معاصر جهان اتفاق افتاده است.

همچنین بسیاری از جانوران محلی جنگل‌هایی که دچار آتش‌سوزی شده بودند، مجبور به فرار به مناطق دیگر شده و با گرسنگی و کمبود منابع تغذیه مواجه شده‌اند.

این نهاد بین‌المللی قبلا تخمین زده بود که یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون جانور در این مناطق آسیب دیده‌اند و اساس تحقیقات آنها بر روی مناطقی بوده که آتش‌سوزی گسترده اتفاق افتاده بود، اما تحقیقات جدید همه مناطق آتش‌سوزی و همچنین مناطقی که از این آتش‌سوز‌ی‌ها متاثر شده‌اند را در برمی‌گیرد.

آتش‌سوزی‌ها که از سپتامبر ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۰ ادامه داشت، همچنین موجب مرگ ۳۴ نفر و بیش از هزار واحد مسکونی شده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.