سازمان بهداشت جهانی: آمار فوتی‌های کرونا در اروپا افزایش می‌یابد
طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی، چندان نباید به فروکش سریع پاندمی کرونا در اروپا امیدوار بود. به گفته این سازمان، به‌زودی آمار فوتی‌ها در اروپا بالا می‌رود و نمی‌توان به کارآمدی یک واکسن برای همه دل بست.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیش‌بینی می‌کند که موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در اروپا در ماه‌های اکتبر و نوامبر افزایش خواهد یافت.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای این سازمان در اروپا در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه گفته است: «اوضاع سخت‌تر خواهد شد.»

در حالی که موارد روزانه ابتلا به کرونا در اروپا بالا رفته آمار فوتی‌ها نسبتا ثابت مانده است.

افزایش مرگ‌ومیر

هانس کلوگه گفت، می‌داند که در حال حاضر جهان تمایلی به شنیدن اخبار بد ندارد اما باید گفت که در ماه‌های اکتبر و نوامبر با "افزایش مرگ‌ومیر" ناشی از بیماری "کووید ۱۹" روبرو خواهیم بود.

او در مورد دل بستن زیاد به واکسن کرونا نیز هشدار داد و گفت: «من تمام مدت می‌شنوم که واکسن پایان پاندمی است اما واقعا این طور نیست.»

هنوز معلوم نیست که واکسن کرونا برای تمامی گروه‌های سنی مفید باشد یا نه، ممکن است برای گروهی مفید و برای گروهی دیگر غیرمفید باشد.

به علاوه، در صورت نیاز به سفارش واکسن‌های مختلف مشکلات تدارکاتی به گفته او به "کابوسی" بدل خواهد شد.

شیوع رکوردشکن کرونا در جهان

در چند روز گذشته ابتلای روزانه به ویروس کرونا در حدی بود که سازمان بهداشت جهانی آن را "رکوردشکن" خواند.

در روز یکشنبه ۲۳ شهریور (۱۳ سپتامبر) شیوع روزانه کرونا در جهان رکورد شکست. موارد قطعی ابتلا به این ویروس در این روز ۳۰۷هزار و ۹۳۰ نفر اعلام شد. این میزان حدود هزار مورد از حداکثر آمار هفته گذشته بیش‌تر است.

از پایان سال گذشته که اولین موارد آلودگی به ویروس "سارس کوو ۲" اعلام شد، آمار کل موارد ابتلا در جهان به بیش از ۲۸ میلیون و ۶۰۰هزار نفر رسیده است.

با این حال کارشناسان می‌گویند، موارد بسیاری زیادی گزارش نشده و آمار حقیقی بسیار بیش‌تر از ارقام اعلام‌شده است.

در حال حاضر بیش‌ترین شمار ابتلای روزانه (در طول ۲۴ ساعت) به کرونا به‌ترتیب مربوط به کشورهای هند، آمریکا و برزیل است. اسپانیا با شناسایی روزانه حدود ۱۲هزار مورد ابتلا در رده چهارم قرار می‌گیرد.

بیش از ۹۱۷هزار مبتلا به بیماری "کووید ۱۹" در جهان تا کنون جان خود را از دست داده‌اند. طبق داده‌های سازمان بهداشت جهانی، شمار آمار شبانه‌روزی فوتی‌ها در روزهای اخیر نسبتا ثابت مانده است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.