آزمایش نهایی نشان می‌دهد واکسن کرونای فایزر «۹۵ درصد» مؤثر است

شرکت فایزر می‌گوید تجزیه و تحلیل داده‌های نهایی نشان می‌دهد واکسن این شرکت علیه ویروس کرونا «۹۵ درصد» کارساز است و این شرکت قصد دارد «ظرف چند روز آینده» واکسن‌های خود را به سازمان غذا و دارو آمریکا بفرستد.

این شرکت آمریکایی هفته گذشته گفته بود که واکسن تولیدی آن بر اساس داده‌های مقدماتی تا «۹۰ درصد» علیه ویروس جدید کرونا مؤثر است.

شرکت زیست‌فناوری فایزر روز چهارشنبه با اعلام خبر جدید اثربخشی «۹۵ درصدی» گفت این واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ندارد و این شرکت ظرف چند روز پیشِ ‌رو درخواست مجوز استفاده اضطراری از این واکسن را به اداره مربوطه در ایالات متحده می‌فرستد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت فایزر، گفت: «نتایج این مطالعه گام مهمی در این سفر هشت‌ماهه تاریخی برای ارائه واکسنی است که بتواند به پایان بخشیدن به این همه‌گیری ویرانگر کمک کند.»

همزمان با فایزر، شرکت داروسازی مُدرنا در آمریکا نیز روز ۲۶ آبان اعلام کرد که بر اساس داده‌های اولیه، واکسن این شرکت علیه ویروس کرونا «۹۴.۵ درصد» مؤثر است.

در شرایطی‌که واکسن فایزر برای جابه‌جایی نیاز به محیطی با دمای منفی ۷۰ درجه سانتی‌گراد دارد، گزارش‌ها حاکی است که واکسن مدرنا را می‌توان در دمای منفی ۲۰ درجه انتقال داد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.