شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا رسما درخواست صدور مجوز کرد

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بیون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

آژانس دارویی اروپا اعلام کرده است که شرکت آلمانی بیونتک و شریک آمریکایی آن، شرکت فایزر رسما درخواست صدور مجوز کرده‌اند. مسئولان این دو شرکت نیز روز سه‌شنبه اول دسامبر (۱۱ آذر) خبر درخواست مجوز برای تولید و توزیع واکسن پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ را تایید کردند.

دو شرکت بیونتک و فایزر دو هفته پیش درخواست مشابهی را به سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تحویل داده بودند. گفته می‌شود که احتمال صدور مجوز برای تولید و توزیع این واکسن در ماه دسامبر تقویت شده است.

شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش از این اعلام کرده بود که به طور همزمان از آژانس دارویی اروپا و هم از سازمان غذا و دارو آمریکا درخواست مجوز خواهد کرد.

از این رو، مسئولان شرکت مدرنا روز دوشنبه ۳۰ نوامبر رسما از این دو نهاد تقاضای صدور مجوز کردند. پیش‌بینی می‌شود که در جلسه روز ۱۷ دسامبر سازمان غذا و داروی آمریکا درباره این موضوع گفت‌وگو و احتمالا تصمیم‌گیری شود.

 Coronavirus Impfstoff Symbolbild

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که این اتحادیه ۱۶۰ میلیون دز از واکسن مدرنا را سفارش داده است.

قرار است ابتدا ۸۰ میلیون دز از این واکسن به اروپا تحویل داده شود و در صورت لزوم ۸۰ میلیون دز دیگر نیز در اختیار کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار گیرد.

شرکت مدرنا اعلام کرده است که در صورت صدور مجوز از سوی آژانس دارویی اروپا امکان صدور واکسن‌های کرونا تا پیش از پایان سال جاری وجود دارد.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.