دهها مصدوم در زلزله منطقه سی‌سخت استان کهگیلویه و بویر احمد ایران
زمین لرزه ۵.۶ درجه‌ای حوالی نیمه شب چهارشنبه در منطقه میان یاسوج و سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد ایران، بیش از ۴۰ مصدوم برجای گذاشته که حال دست کم دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

زلزله حدود ساعت ۱۰ شب به وقت غرب ایران روی داد. مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران عمق این زمین لرزه را عمق ۱۰ کیلومتری زمین گزارش کرده است.

خبرگزاری نیمه‌دولتی فارس با انتشار تصاویری از تخریب منازل و فرو ریختن دیوارها، گزارش کرده بارش شدید باران عملیات امداد در منطقه سی‌سخت که مرکز زمین‌لرزه است را دشوار کرده است.

زلزله

به گزارش خبرگزاری ایرنا، زلزله موجب ریزش کوه شده و به همین علت جاده یاسوج (مرکز استان) به سی‌سخت مسدود شده است.

ایرنا نوشته: «تاکنون ۴۴ نفر شامل ۴ نفر در سمیرم و ۴۰ نفر در شهرستان دنا بر اثر زلزله» آسیب دیده‌اند اما خسارت انسانی هنوز گزارش نشده است.

محمد محمدی، مدیر ستاد بحران استان کهگیلویه و بویر احمد به ایرنا گفته زلزله موجب قطع شدن آب و برق منطقه سی‌سخت شده است.

این استان همچون سایر مناطق کوهستانی غرب ایران، زمستان‌های سختی دارد.

حمید پناهی، فرماندار سی‌سخت گفته تاکنون گزارشی از جان باختن شهروندان این شهرستان بر اثر زلزله مخابره نشده است اما اهالی با وجود سرمای شدید از بیم پس لرزه‌های شدید و فروریختن دیوارها، به خانه‌هایشان بازنگشته‌اند.

سی سخت در شرق این استان و مرز استان اصفهان قرار دارد و در دامنه‌های دنا واقع شده است.

زلزله

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.