جریمه میلیونی یک شرکت دارویی بخاطر تولید قرص‌های مرگبار لاغری

یک شرکت دارویی فرانسوی به پرداخت جریمه‌ای گزاف محکوم شد. این شرکت دارویی احتمالا باعث مرگ ۵۰۰ بیمار شده است. به گفته کارشناسان برخی از رژیم‌ها و مواد دارویی با وعده لاغر کردن افراد، جسم و روح آنها را به خطر می‌اندازند.

دادگاهی در فرانسه شرکت دارویی سرویه Servier را به پرداخت جریمه‌ای سنگین محکوم کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه شرکت دارویی نامبرده با وعده لاغری جان افراد بی‌شماری را به خطر انداخته و به همین جرم به پرداخت جریمه‌ای به مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو محکوم شده است.

سرپرست پیشین بنگاه سرویه که بزرگترین رسوایی بهداشتی تاریخ فرانسه را باعث شده، به چهار سال زندان تعلیقی محکوم شده است.

یک مطالعه بنیاد نظارت بر امنیت دارویی مدتی پیش گفته بود که احتمال می‌رود تنها در فرانسه بیش از ۵۰۰ نفر با مصرف کردن قرص‌های لاغری بنگاه سرویه جان داده باشند.

داروی این شرکت که در نیمه دهه ۱۹۷۰ عرضه شد، با ایجاد بی‌اشتهایی در افراد، باعث ناراحتی قلبی و اختلال در سیستم گردش خون می‌شود.

آژانس ملی امنیت دارویی فرانسه ANSM نیز به جریمه‌ای معادل ۳۰۰ هزار یورو محکوم شد. این بنیاد متهم شده است که به موقع دارو را از بازار خارج نکرده است.

یک خانم قاضی در دادگاه گفت: «با این که آنها از خطرهای این دارو باخبر بودند، اما به موقع هیچ اقدامی انجام ندادند و همچنان مصرف‌کنندگان را فریب دادند».

شرکت دارویی اما این اتهام را رد کرده است.

داروی این شرکت به نام مدیاتور، چندین سال است که از بازار فرانسه بیرون رفته و در آلمان هم هیچگاه عرضه نشده است.

 default

نوشیدن آب زیاد
آب زیاد بنوشید. قاعده نوشیدن آب روزانه: وزن بدن ضرب در عدد ۳۰ نشان‌دهنده میزان آب لازم روزانه برحسب میلی لیتر برای بدن شماست. مثال: کسی که ۶۰ کیلو وزن دارد، باید روزانه ۸/ ۱ لیتر آب بنوشد.

default

از قند پرهیز کنید
جایگزین‌های قندِ بدون کالری می‌توانند کشش به قند را در بدن کاهش دهند. بدن در چنین شرایطی می‌کوشد از ذخیر‌های کالری خود استفاده کند. پس تا می‌توانید قند کمتری مصرف کنید و به جای قند از عسل استفاده کنید.

default

حمام لاغری
روغن زنجبیل در آب وان حمام به گردش خون یاری می‌رساند. نمک دریا سرشار از مواد معدنی است و استفاده از آن در آب وان به کاهش چربی و سفت شدن پوست می‌انجامد. استفاده از روغن فلفل نیز در آب وان به سوخت‌و‌ساز بهتر بدن منجر می‌شود.

 

 

 

 

 

دویچه وله 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.