کشف جهشی تازه از ویروس کرونا در برزیل
یک مؤسسه پژوهشی در برزیل از کشف گونه جهش‌یافته تازه‌ای از ویروس کرونا در زنی ۳۴ ساله در نزدیکی کلان‌شهر سائو پائولو خبر داد. گفته می‌شود که این زن اخیرا سفری در داخل یا به خارج از کشور نداشته است.

گونه جدیدی از ویروس جهش‌یافته کرونا در یک زن در برزیل شناسایی شده است. مؤسسه پژوهشی "بوتانتان" در توییتی اعلام کرد، این جهش جدید در شهر سوروکابا در نزدیکی کلان‌شهر سائو پائولو کشف شده است.

بنا بر توییت این مؤسسه، این جهش شبیه نسخه جهش‌یافته ویروس کرونا در آفریقای جنوبی است و تحقیقات در این مورد اکنون به جریان افتاده است.

پایگاه خبری G1 گزارش داده که این جهش در زنی ۳۴ ساله شناسایی شده که علائمی خفیف از ابتلا به کرونا بروز داده بود.

به گفته پائولو منزس، مدیر مرکز فوریت‌های ویروس کرونا در برزیل، ظاهرا این بیمار به‌تازگی هیچ سفری در داخل یا به خارج از کشور نداشته است.

برزیل در جدول جهانی ابتلا به کرونا بعد از آمریکا در رده دوم قرار دارد. در این کشور تا به‌حال بیش از ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به این ویروس آلوده شده‌اند و دست کم ۳۲۱هزار ۸۰۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.