"واکسن بیون‌تک علیه ویروس جهش‌یافته هندی کرونا هم موثر است"
رئیس شرکت بیون‌تک می‌گوید واکسن بیون‌تک-فایزر علیه ویروس‌های جهش‌یافته هندی موثر است. شاهین اوگور گفت آزمایشات ادامه دارند اما او اطمینان دارد که ماده اثربخش واکسن کرونای این شرکت علیه ویروس جهش‌یافته هندی اثربخش است.

طبق ارزیابی اولیه شرکت بیون‌تک-فایزر واکسن‌های این شرکت علیه ویروس جهش‌یافته هندی کرونا موثر است.

شاهین اوگور، بنیان‌گذار و رئیس شرکت داروسازی بیون‌تک روز چهارشنبه ۲۸ آوریل ( ۸ اردیبهشت) به خبرنگاران در برلین گفت آزمایشات مربوطه در مورد موثر بودن واکسن بیون‌تک-فایزر برای مقابله با ویروس جهش‌یافته هندی هنوز ادامه دارد اما او اطمینان دارد که ماده اثربخش تولید شده توسط شرکت او و کنسرن داروسازی فایزر در برابر نوع جدید ویروس جهش‌یافته موثر است.

واکسن ساخته شده توسط بیون‌تک نخستین واکسنی بود که در دسامبر ۲۰۲۰ در اتحادیه اروپا مجوز گرفت. در ابتدا به این دلیل که روش به کار رفته در تولید واکسن یک فناوری جدید بود، این محصول با انتقادهای فراوانی روبرو شد. در این میان اما اعتماد به بیون‌تک افزایش یافته به گونه‌ای که بسیاری در آلمان و جهان خواست واکسینه شدن با این واکسن را دارند.

سهام شرکت بیون‌تک تنها در هفته گذشته تقریبا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد.

شاهین اوگور به خبرنگاران گفت تغییرات ویروس جهش یافته هندی کرونا از پیش شناخته شده بود و واکسن بیون‌تک علیه این ویروس‌ها اثربخش بوده است.

بنیان‌گذار شرکت بیون‌تک تاکید کرد: «در مجموع واکسن بیون‌تک-فایزر را در حال حاضر برای مقابله با بیش از ۳۰ گونه ویروس کرونا آزمایش کرده‌اند و تقریباً علیه همه این گونه‌ها اثربخش بوده است.»

میزان موثر بودن واکسن کرونای بیون‌تک-فایزر ۹۰ درصد است و به گروه واکسن‌های mRNA تعلق دارد. تا به حال در کسانی که این واکسن روی آنها مورد آزمایش قرار گرفته‌، عوارض جانبی مهم مشاهده نشده است.

این واکسن باید در دمای منهای ۷۰ درجه انبار و منتقل شود. در دمای یخچال معمولی تنها پنج روز دوام می‌آورد.

واکسن شرکت "بیون‌تک- فایزر" قابل تزریق برای هر سنی است.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.