75
چی‌ جی‌ ال، کنفدراسیون سراسری کار و اف ال سی‌، فدراسیون کارکنان دانش
دو فدراسیون بزرگ ایتالیایی از کمپین برای معلمان ایرانی حمایت کردند
چی‌ جی‌ ال، کنفدراسیون سراسری کار در ایتالیا و اف ال سی‌، فدراسیون کارکنان دانش که صنف کارکنان بخش آموزش را در کشور نمایندگی‌ میکنند و عضو کنفدراسیون سراسری کار نیز هستند، امروز در اقدام مشترکی به کمپین دفاع از معلمان دربند پیوستند.
بنا به اطلاعات رسیده به سایت ملی – مذهبی این حمایت به دنبال فعالیت هایی است که در ایتالیا در حمایت از کمپینی که اخیرا در حمایت از معلمان ایرانی راه افتاده ، صورت گرفته است.
سازمان چی‌ جی‌ ال نماینده ۵،۸ میلیون کارمند و کارگر مرد و زن، و سازمان اف ال سی‌ نماینده بیش از ۲۰۰ هزار کارکنان زن و مرد بخش آموزش و پرورش ایتالیا میباشند و از وزن و اعتبار سنگینی‌ در جامعه مدنی و محافل سیاسی این کشور برخوردارند و در ضمن عضو سازمان جهانی‌ کار نیز هستند.
بنا به همین خبر این دو سازمان به ارسال نامه اعتراضی سر گشاده به سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا آقای سید محمد علی‌ حسینی‌ در تاریخ ۲۸ سپتامبر پرداخته اند. این دو سازمان در این نامه با ذکر برخی جزئیات گزارش و اسامی معلمان دربندی که در بیانیه کمپین آمده بود نگرانی‌ شدید خود را نسبت به نقض روز افزان حقوق بشر در ایران ابراز کرده و تاکید کرده اند که نقض حقوق معلمان، به علت نقش مهمی‌ که قشر مزبور در آموزش و شکل گیری جامعه و فردای کشور دارند، ایران را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار میدهد.
این دو سازمان همچنین در آستانه روز جهانی‌ معلم در روز ۵ اکتبر، خواستاراین شدند که مقامات جمهوری اسلامی به تعهدات بین‌المللی و قوانین کشوری خود احترام گذاشته و به سرکوب معلمین و نمایندگان صنفی آنها پایان دهند.
لینک خبری این اقدام از طرف این دو سازمان در وبسایت کنفدراسیون سراسری کار در ایتالیا امروزمنتشر شد. متن ترجمه شده آن به شرح زیرمیباشد:
 
  اعتراض   چی‌ جی‌ ال   به سرکوب شدید معلمین و اتحادیه آنها
 ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ – بخش سیاستهای جهانی‌
  چی‌ جی‌ ال  و اف ال سی‌  طی‌ نامه‌ی (ضمیمه شده) به سفیر جمهوری اسلامی ایران اعتراض خود را نسبت به  سرکوب شدید معلمین و اتحادیه آنها از طرف رژیم تهران، اعلام کردند.
  در این نامه آمده که ” چی‌ جی‌ ال و  اف ال  سی‌  شدیدا نگران وضعیت نقض حقوق بشر که روزانه ابعاد گسترده تری به خود می‌گیرد میباشند. اگر چه لیست موارد نقض حقوق بشر در ایران طولانی می‌باشد، سرکوب معلمین، استادان و فعالیت‌های آنان از طرف مقامات، به علت نقش مهمی‌ که معلمین در آموزش و شکل گیری جامعه و فردای کشور دارند، ایران را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار میدهد.
 وضعیتی که این قشر از شهروندان زن و مرد در آن قرار دارند، امروز بسیار نگران کننده و بحرانی‌ می‌باشد. دستگاه قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران سرکوب را بر علیه معلمین افزایش داده، مشکلات معیشتی آنها را نادیده گرفته و بر روی فعالیت‌های صنفی آنها برچسب اقدام علیه امنیت کشور میزنند، و دست به اقدامات غیر قانونی بر ضدّ انجمن‌های آنها میزنند و فشار را همواره بر روی فعالان صنفی این قشر می‌افزایند. “
  به این نامه لیست  معلمینی که مورد دستگیری، دریافت حکم، تبعیض، اخراج، به “جرم” ابراز عقاید مخالف با رژیم قرار گرفته‌اند، نیز پیوست شده که بیشتر آنها از اعتراض کنندگان  جنبش “سبز” پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ میباشند.

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.