Mohamadreza-Poorshajari

وبلاگ نویس زندانی در حالت اغما در بهداری زندان
فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ایران
بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » وبلاگ نویس زندانی محمد رضا پورشجری در حالت اغما در بهداری زندان گوهردشت کرج بسر می برد.
وبلاگ نویس زندانی محمدرضا پور شجری ۵۱ ساله حدود ۳ روز پیش به حالت اغما فرو رفت و او را از زندان ندامتگاه کرج به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.
او همچنان در حالت اغما بسر می برد و بعضی از گزارشها حاکی از وخامت شدید وضعیت جسمی این زندانی است.
خانواده وبلاگ نویس زندانی طی روزهای اخیر تقریبا تمام روز مقابل زندان گوهردشت در انتظار ملاقت با عزیز خود هستند اما بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه آخوند علی خامنه ای تا این لحظه مانع ملاقات این خانواده با عزیزشان هستند و فقط به آنها گفته می شود که در حالت اغما بسر می برد. برخورد مامورین زندان با خانواده وبلاگ نویس زندانی غیر انسانی است.
وبلاگ نویس زندانی مدتهاست که از بیماریهای متعدد که اکثر آنها در زندان به آن مبتلا شده است رنج می برد.او از بیماری کلیه،پروستات و ناراحتیهای دیگر رنج می برد. اما بازجویان ولی فقیه مانع درمان این وبلاگ نویس زندانی بودند
تا اینکه شرایط وی به این نقطه حاد رسید و علیرغم گذشت چند روز بنابه گفته خانواده اش همچنان در اغما بسر می برد. 
وبلاگ نویس زندانی محمدرضا پور شجری (سیامک مهر) شهریور 89 به دلیل قرار دادن دیدگاه ها و نظرات خودش بر روی وبلاگ شخصی اش به نام" گزارش به خاک ایران" دستگیر شد
و پس از چند ماه در سلول انفرادی و شکنجه های قرون وسطایی در دادگاه اول به اتهام واهی توهین به علی خامنه ای و اقدام علیه امنیت نظام به 3 سال زندان محکوم شد.
او شهریور ماه سال 90 بدستور بازجویان وزارت اطلاعات بدون هیچ دلیلی از بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج جدا و به زندان ندامتگاه کرج منتقل گردید و از آن تاریخ تا روز به اغما رفتن ،وی در زندان ندامتگاه در کنار مجرمین عادی قرار داشت
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،عدم درمان وبلاگ نویس زندانی به دستور بازجویان وزارت اطلاعات که منجر به وخامت گراییدن وضعیت جسمی و به اغما فرو رفتن وی گردید را به عنوان یک جنایت محکوم می کند
و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به مراجع قضایی بین المللی جهت رسیدگی به جنایتهای وی می باشد.
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.