karegaranezendani

 

کارگران دستگیر شده و زندانی را فورا آزاد کنید!

مامورین جمهوری اسلامی سرمایه، در تاریخ 26 خرداد، 60 نفر از اعضای کمیتۀ هماهنگی برای کمکبه ایجاد تشکلهای کارگری و دیگر فعالین کارگری را در شهر کرج بازداشت کرده­اند. حامیان سرمایه، کارگران بازداشت شده را به اداره اطلاعات شهرستان کرج واقع در زندان رجائی شهر منتقل کرده و تا کنون خبری از چگونگی برخورد با این فعالین کارگری نرسیده است. این در حالی است که روز به روز وضعیت معیشت و شغل توده­های کارگر خراب و وخیم­تر می­شود و بر تعداد بیکاران و زندانیان کارگرافزوده می گردد.

 دولت حامی سرمایه داران درایران که با وجود بحران اقتصادی مزمن و تشدید یابنده، اوضاع  نابسامان اجتماعی را غیر پایدار و در حال فروپاشی می بیند و نیز جنبش طبقه کارگر برای دفاع از زندگی خویش را هر چند غیر متشکل و پراکنده، اما اوج یابنده تشخیص می دهد، می خواهد با بگیر وببند از این اوج یابندگی جلوگیری کند. از طرف دیگر توده­های میلیونی مردم زحمتکش به فقر کشیده شده و زیر حاکمیت سرنیزه منتظر فرصت هستند تا برعلیه این اوضاع نا بسامان و فلاکت­بار روز افزون به مصاف برخیزند. آری در چنین شرایطی رژیم­های سرمایه داری راهی جز یورش به فعالین کارگری و دیگر فعالین عرصه­های دیگر اجتماعی نمی­شناسند. طبقه کارگر و تمامی  مردم زحمتکش برای رهائی از چنین اوضاعی و رسیدن به حداقل­های یک زندگی انسانی، چاره­ای جز متشکل  و متحزب شدن و مبارزه کردن ندارند.

 ما نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران، ضمن محکوم کردن حمله و دستگیری کارگران، خواهان آزادی فوری تمام فعالین کارگری و دیگر فعالین جنبش­های اجتماعی، بویژه فعالین  کارگری دستگیرشده­ی اخیرهستیم. تمام سازمان­ها، نهادها و ارگان­های مدافع منافع طبقه کارگر را به یک مبارزه همه جانبه وهمبسته برعلیه جمهوری اسلامی و برای آزادی تمامی بازداشت شدگان کارگری فرامی­خوانیم. ما اعلام می­کنیم که این یورش­های وحشیانه رژیم نه ازسرقدرت، بلکه استیصال است و طبقه کارگرآن نیروئ اجتماعی است که می­تواند، زمینه را برای یک مبارزه نهائی برای لغو شرایط موجود اجتماعی و بدست آوردن  نان و آزادی آماده کند. ما خود را در این مبارزه در کنار این نیروی اجتماعی می­دانیم و برای رساندن صدای اعتراض طبقه کارگر در ایران به گوش هم­طبقه­ای­هایش کوشش کرده وزمینۀ همبستگی جهانی را آماده­تر خواهیم نمود. طبقه کارگر تنها نیروی اجتماعی است که با اراده متحد و متشکلش می­تواند بساط رژیم سرمایه اسلامی را برچیند.

 نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

 16 ژوئن 2012

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 http://nahadha.blogspot.com/

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 http://www.youtube.com/user/NahadhayHambastegy

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.