stop-executions-Iran

علیه اعدام در ایران به پا خیزیم !
زندانیان سیاسی بیمار را از مرگ نجات دهیم!
از پنجره به خیابان نظر کنید !
خون را به سنگفرش ببینید !
در ایران جنایتکاران بر مسند قضاوت نشسته اند! خبر اعدام چهار هموطن عرب از یک خانواده، برگ دیگری بر پرونده سیاه قضاوت در جمهوری اسلامی افزود. در کشور ما جنایتکاران بر مسند قدرت نشسته اند و خون در سرزمین ما جاریست.
رفتار غیرقانونی و خشونت آمیز دستگاه های سرکوب جمهوری اسلامی با فعالین سیاسی، اجتماعی، دگراندیشان و اقلیت های قومی شرایط بسیار دشواری را در زندان ها و بازداشتگاه های مخفی ایران ایجاد کرده است. در این میان زندانیان متعلق به اقلیت های قومی در شرایطی ناگوارتر بسر می برند. جمهوری اسلامی که زیر نگین ولی فقیه و با کمک اسلحه پاسداران جنایت اداره می شود با مسئله قومی برخوردی خشونت بارتر دارد.
شکنجه دهشت بار پنج نفر از یک خانواده عرب و سپس اعدام چهار تن از آنان به بهانه قتل یک مامور، نشان بارز بی قانونی و هراس جمهوری اسلامی از خیزش های مردمی است. نظام سرکوب و شکنجه از آن می ترسد که حرکت های مطالباتی اقلیت های قومی برای کسب حقوق اجتماعی و فرهنگی شان با سایر جنبش های مدنی در ایران همراه گشته و زمینه های گذار از دیکتاتوری مذهبی را فراهم سازد.
ار ابتدای روی کار آمدنش، جمهوری اسلامی به بهانه تمایلات تجزیه طلبانه کوچکترین اعتراض اقلیت های قومی ایران را به شدت سرکوب کرده و به خواست های به حق آنان با زندان، شکنجه و اعدام پاسخ داده است. به باور ما تنها با استقرار حکومتی دمکراتیک مبتنی بر آزادی، حقوق بشر و سیاستِ عدم تمرکز می توان از یکپارچگی ایران پاسداری نمود و از تنوع در غنای فرهنگی جامعه بهره برد.
در کنار شکنجه و اعدام آزادیخواهان، جمهوری اسلامی همواره زندانیان سیاسی را در شرایطی دهشتناک قرار داده و از کمترین امکان درمانی محروم کرده است. هم اکنون بسیاری از زندانیان سیاسی پس از گذراندن دوره های طولانی بازجویی های خشن و تحمل ماه ها انفرادی بیمار هستند، و جان تعدادی از آنها مثل نرگس محمدی، حسین ملکی رونقی، صدیق کبودوند، زانیار مرادی، کیوان صمیمی، مهدی محمودیان، حشمت الله طبرزدی، عیسی سحرخیز، محسن امین زاده و مصطفی تاج زاده و ژیلا کرم زاده مکوندی، فرح واضحان و تعدادی دیگر در خطر است. ولی جمهوری اسلامی همچنان مراقبت های بهداشتی و درمانی را از آنها دریغ می دارد.
«همبستگی برای حقوق بشر در ایران» خواستار  لغو اعدام و پایان دادن به سرکوب و خشونت در جمهوری اسلامی که همواره آزادیخواهان را هدف قرار داده می باشد.  ما همچنین با تاکید بر ضرورت درمان هرچه سریعتر زندانیان بیمار، خواستار آزادی بی قید و شرط همه زندانیان سیاسی - عقیدتی هستیم. ما مسئولین جمهوری اسلامی و در راس آن ها آقای خامنه ای را مسئول مستقیم حفظ جان  و سلامتی همه زندانیان و به ویژه زندانیان بیمار می دانیم.
ما به تمام آزادیخواهان، نهادهای حقوق بشری و دولت های دموکراتیک هشدار می دهیم که در ایران جان ده ها زندانی سیاسی محکوم به اعدام در خطر است. هم اکنون خبرهای نگران کننده ای در باره تعدادی از زندانیان سیاسی محکوم به اعدام که در زندان اوین محبوس هستند شنیده می شود و هر لحظه ممکن است باز گُل زندگی جوانان ایرانی به دست دژخیمان جمهوری اسلامی پرپر گردد. یادآور می شویم که بیشتر زندانیان سیاسی محکوم به اعدام از اقلیت های قومی هستند.
ما از تمام آزادیخواهان، نهادهای حقوق بشری و دولت های دموکراتیک می خواهیم تا در همبستگی با مبارزه مردم ایران برای آزادی تمام زندانیان سیاسی – عقیدتی و به ویژه زندانیان بیمار، به هر شکلی که می توانند تلاش کنند.
همبستگی برای حقوق بشر در ایران
29 ژوئن 2012 – 9 تیر 1391
اگر به عنوان یک نهاد می خواهید از این بیانیه پشتیبانی کنید، با ایمیل زیر تماس بگیرید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.