afghan2
علیه زحمتکشان افغان را قویاً محکوم می کنیم! 
بربریت و درندۀ خویی مزدوران جمهوری اسلامی علیه کارگران و خانواده های افغانستانی به اوج سبعیت خود رسیده است. 
بعد از سال ها اعمال همه گونه فشار و تضییع و تبعیض و استثمار، تحقیر و محرومیت­های غیر انسانی علیه پناهندگانِ ازهمه جا رانده و آوارۀ افغانستانی، اینک اراذل و اوباش بشکل سازمانیافته، همچون ایلغار چنگیزی به جان مردم شریف و از همه سو ستم دیده افغان در شهر یزد افتاده، وحشیانه خانه هایشان را به آتش می­کشند، دار و ندارشان را می سوزانند، به روی زن و فرزندانشان بنزین ریخته و زنده زنده آن­ها را می­سوزانند، بیمارستان­ها از پذیرفتن مجروحین آن­ها خودداری می­کنند و باقی­ماندۀ آن­ها بدون هیچ امکان و وسیله­ای به بیابان­های اطراف متواری شده­اند. 
ظاهراً افرادی متعصب و نا آگاه دریزد، در کناراراذل و اوباش سازمانیافته برای انتقام از تجاوز کردن و قتل یک دختر ۱۸ ساله (احتمالاً توسط دو افغانستانی )غیرتی شده و "به طور خودانگیخته" در دسته­های منظم ۲۰۰ – ۳۰۰نفری اقدام به "نهی از منکر" نموده­اند! مأمورین انتظامی نیز که ناظر بر این جنایات بودند، برای این­که به "بی غیرتی" متهم نشوند، در این وحشیگری­ها شریک شده و به جای جلوگیری از این تجاوزات، افغانستانی­هایی را که مقاومت کرده و با جیره خواران بارگاه اسلامی درگیر شده­اند، دستگیر کرده و به زندان می­اندازند. 
در مملکتی که اسلام قانونش است و "ولی وقیح"اش بالاتر از قانون، اجرای قانونش نیز این گونه اسلامی است! مگر از روز اولی که اریکه را غصب کرده و بر قدرت تکیه زدند، با شعارهای درشت بر دیوارها اعلام نکردند: "اسلام با خون رشد کرد"؟ و برای آن­ها که تاریخ را باور نکرده و یا به یاد نداشتند، در کشتارهای کردستان، ترکمن صحرا، خوزستان، ۳۰ خرداد سال ۶۰، قتل عام زندانیان سیاسی دهۀ ۶۰ ، قتل­های زنجیره­ای، جنایات کوی دانشگاه، ترورهای سیاسی خارج از کشور و ... این حقیقت را بارها و بارها در عمل نشان نداده و اثبات نکردند؟ بله، اگر حکومت آنها بیش از ۳۰ سال است که دوام آورده به همین دلیل است که پایه­هایش را با خون هزاران انسان مبارز آبیاری کرده­اند و اینک برای دوام بیشتر و حفظ بیضه و ناموس اسلام، تشنۀ خون پناهندگان افغانستانی شده­اند. 
متأسفانه تمام رسانه­های بین­المللی خفقان گرفته و در هیچ جا خبری از این جنایات وحشیانه نیست و دنیا از چنین اعمال بربرمنشانه­ای بی خبر است. لذا بر ماست که صدای رسای این عزیزان شده و فریاد حق طلبانۀ آنها را به گوش جهانیان برسانیم. 
سکوت در برابر چنین جنایات وحشیانه­ای جایز نیست، ما این تجاوزات غیر انسانی را به عنوان جنایت علیه بشریت شدیداً محکوم کرده و از همۀ انسان­های آزاده بویژه کارگران ایران می­خواهیم که در دفاع از هم­طبقه­ای­های خود بپا خیزند و خواهان توقف این اعمال وحشیانه، جبران خسارات وارده و به رسمیت شناختن حقوق انسانی پناهندگان، طبق قوانین بین­المللی بشوند. 
دست مزدوران جمهوری اسلامی از جان و مال و حقوق زحمتکشان افغان کوتاه !
با تمام توان به یاری هم­طبقه­ای های افغان برخیزیم!
زنده باد همبستگی بین­المللی! 
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.