بیانیه دوم/ درخواست ۱۴ تن از فعالین مدنی- سیاسی داخل کشور برای استعفای خامنه ای و تغییر قانون اساسی ایران
تشریح بیانیه اول ۱۴ فعال مدنی و سیاسی و مطالبه‌گر استعفای رهبری

هموطنان گرامی
ما چهارده تن، بی‌هیچ واهمه و پروایی، جمهوری اسلامی را نظامی برآمده از قوانین استبدادی می‌دانیم و با نشانه رفتن دقیق مبانی و مظهر مفاسد این نظام که همانا «قانون اساسی» و جایگاه ولی‌فقیه و «رهبری» است، خواستار مطالبات بر حق خود و بخش وسیعی از مردم خویش هستیم!

به بیانی واضح‌تر، ما با کلیت این حکومت، حاکمیت، همه نهادها و قوای آن مخالفیم و معتقدیم هیچ راهی برای بازسازی و نوسازی این رژیم وجود ندارد.

ما چهارده تن، در پی «گذار کامل» و مسالمت‌آمیز از این رژیم «ایران ویران کن»، و در پی برپایی انتخاباتی آزاد هستیم.

ما نیز در آرزوی برخورداری حکومتی دموکراتیک و سکولار هستیم که اعلامیه جهانی حقوق بشر سر لوحه مجلس آینده‌اش برای تدوین و تبیین مدرن‌ترین قانون اساسی عصر حاضر باشد!

پس، آنچه که ما چهارده تن با انتشار نخستین بیانیه‌ی خویش در پی آن بوده و هستیم، یک مطالبه فراجناحی برای «عبور کامل» از نظام جمهوری اسلامی بوده و متعلق به همه آزادی‌خواهان راستین با هر گرایش سیاسی و عقیدتی است.

امضا کنندگان بیانیه اول:

 ۱- محمد ملکی ۲- گوهر عشقی (مادر شهید ستار بهشتی) ۳- حوریه فرج‌زاده (خواهر شهید شهرام از شهدای ۸۸)۴- هاشم خواستار۵- محمد کریم‌بیگی (پدر مصطفی از شهدای ۸۸) ۶- محمد نوری‌زاد ۷- محمدرضا بیات ۸- محمد مهدوی‌فر ۹- کمال جعفری یزدی ۱۰- زرتشت احمدی راغب۱۱- رضا مهرگان۱۲- عباس واحدیان شاهرودی۱۳- محمد حسین سپهری ۱۴- جواد لعل

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.