ابراز نگرانی عفو بین‌الملل از وضعیت سپیده قلیان و اسماعیل بخشی
سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سپیده قلیان خواستار آزادی او و دیگر فعالان کارگری از جمله اسماعیل بخشی شد.

سپیده قلیان از اول مرداد در اعتراض به «بدرفتاری مسئولان زندان با خانواده‌اش و شرایط ناگوار» محل بازداشت خود در زندان شهر ری اعتصاب غذا کرده است.

بر اساس این گزارش، او همچنین چهارم مرداد پس از بی‌هوش شدن بر اثر اعتصاب غذا به بهداری زندان منتقل شده بود اما پس از آن اعلام کرد که «به دلیل برخورد ناشایست و توهین‌آمیز پرستار بهداری، دیگر حاضر به مراجعه به بهداری زندان نیست».

سپیده قلیان آبان سال گذشته در جریان اعتراض‌های هفت‌تپه به همراه اسماعیل بخشی بازداشت شد اما این دو پس از آزادی اعلام کردند که شکنجه شده و زیر فشار «اعتراف اجباری» کرده‌‌اند.

در پی انتشار این اظهارات، این دو فعال مدنی و کارگری بار دیگر در بهمن گذشته بازداشت شدند و از آن زمان زندانی هستند.

قرار است روز شنبه ۱۲ مرداد، دادگاه این دو نفر و همچنین علی نجاتی، عسل محمدی، ساناز الهیاری، امیر امیرقلی و امیرحسین محمدی‌فر، دیگر بازداشت‌شدگان اعتراضات کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه برگزار شود.

منابع: سازمان عفو بین الملل، سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و رادیو فردا/ا.م/خ

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.