کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی گیتی پورفاضل شد

کانون نویسندگان ایران روز سه‌شنبه، پنجم شهریور، با انتشار بیانیه‌ای بازداشت گیتی پورفاضل، نویسنده و وکیل عضو این کانون، را محکوم کرد و خواهان آزادی «بی‌قید و شرط» او و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران شد.

چند روز پس از انتشار گزارش‌هایی درباره ناپدید شدن گیتی پورفاضل، وکیل و یکی از امضاکنندگان نامه ۱۴ کنشگر زن برای «استعفای خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی»، روز شنبه، ۳ شهریور، خبر بازداشت او تأیید شد.

کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌‌ خود ضمن بیان این‌ که مقابله با انتشار نظر و خواست‌های مدنی و سیاسی «سرکوب آزادی بیان» است، آورده است که در ایران «معمول‌ترین شکل آزادی بیان با دستگیری و زندان پاسخ می‌گیرد».

از بین ۱۴ کنشگر حوزه زنان که مرداد امسال در بیانیه‌ای خواستار «استعفای خامنه‌ای» و «گذار کامل از جمهوری اسلامی» شده بودند، تاکنون هفت تن، شامل نرگس منصوری، فرنگیس مظلوم، فاطمه سپهری، شهلا جهان‌بین، شهلا انتصاری، گیتی پورفاضل و زهرا جمالی بازداشت شده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.