بیانیه زندانیان زن در اعتراض به محدودیت‌ها برای مادران زندانی و بازداشتی

۱۷ زندانی سیاسی زن در بیانیه‌ای نسبت به محدودیت‌ها برای مادران زندانی و همچنین بازداشت مادران معترض به زندانی شدن فرزاندن‌ خود اعتراض کردند.

نویسندگان این بیانیه به بازداشت فرنگیس مظلوم‌، مادر سهیل عربی و راحله اصل احمدی، مادر صبا کرد افشاری، اعتراض کرده‌اند.

در این بیانیه با اشاره به بازداشت دختر نازنین زاغری به بریتانیا یادآوری شده که مقامات جمهوری اسلامی به طور ضمنی آزادی خانم زاغری را «مشروط به نتیجه مذاکره و معامله با بریتانیا کرده‌اند».

نویسندگان بیانیه تاکید کردند: «زنان‌ بسیاری فرزندان خود را در زندان به دنیا آورده و بزرگ کرده‌اند. مادرانی‌ حتا از دیدن جسد و محل دفن فرزندان خود محروم شده‌اند.»

مریم اکبری منفرد، سیما انتصاری، ارس امیری، لیلا حسین‌زاده، نازنین زاغری، نرگس محمدی و سپیده مرادی از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.

پیش از این نیز تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۴ زندان اوین در نامه‌ای به نمایندگان مجلس به محدودیت‌های جدید از جمله محدودیت در ملاقات حضوری، تماس تلفنی و دریافت کتاب و نشریه اعتراض کرده بودند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.