کانون صنفی معلمان ایران: نگران خشونت غیرقابل وصف علیه دانش‌آموزان هستیم
کانون صنفی معلمان ایران در بیانیه‌ای از "خشونت غیر قابل وصف علیه دانش‌آموزان" در جریان سرکوب اعتراضات اخیر در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

کانون صنفی معلمان ایران یکی از فراگیرترین تشکیلات صنفی مستقل است که تاکنون چندین اعتصاب سراسری را سازماندهی کرده است.

این بیانیه می گوید کانون صنفی معلمان ایران "نگران دانش آموزانی که مورد ضرب و شتم و هتاکی و خشونت غیرقابل وصف قرار گرفته اند. دانش آموزانی که بازداشت شده و وضعیت مشخصی ندارند و غم‌انگیزتر اخبار رسیده از دانش آموزان نوجوانی که کشته شده‌اند".

کانون صنفی معلمان ایران گفته است "اینک ما به عنوان معلم، جای خالی همه آنها را در میان میز و نیمکت ها می‌بینیم و نیز روان‌های رنجیده و روح های عزادار و مضطرب دانش‌آموزان حاضر را در پسِ هفته ای خشونت بار و خونین با هزاران سئوالی که از ما می پرسند در مغایرت آنچه دیده اند با آنچه در مدرسه و کتاب و درس و مذهب و آموخته بودند".

این کانون در بیانیه خود افزوده است که "به شهادت تاریخ، هیچ رژیم سیاسی تاکنون با اِعمال خشونت پابرجا نمانده و هیچ جامعه‌ای در شرایط وجود شکاف های عمیق طبقاتی و سرکوب های شدید، به توسعه و پیشرفت دست نیافته است".

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران، همزمان با انتشار بیانیه کانون صنفی معلمان گفته که در حوادث اخیر هیچ دانش آموزی دستگیر یا کشته نشد. پیشتر اما گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از فضای مدارس برای دستگیری معترضان هم منتشر شده بود.

در همین خصوص پیشتر به نقل از وزیر آموزش و گزارش شد که گفته است: "از همکاران خواستم فیلمی که منتشر شد راستی آزمایی شود، هنوز اطلاع دقیقی ندادند؛ البته مدیر مربوطه تکذیب می‌کرد که فیلم مربوط به اکنون نیست. ضمن آنکه مسئولان امنیتی هم توجه کافی را به احترام و حرمت مدرسه که نهاد آموزشی است دارند."

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

استفاده از فضای مدرسه برای جابجایی بازداشتی‌ها . این ویدیو از جابجایی دستگیرشدگان اعتراضات #آبان۹۸ در حیاط یک #مدرسه در تهران، از ویدیوهای پربازدید این روزها در شبکه‌های اجتماعی ایرانی است. . تاریخ دقیق ثبت این ویدیو مشخص نیست اما مربوط به #اعتراض‌های آبان ۹۸ می‎شود و مکان آن دبستان دخترانه قدس در خیابان قدس در مرکز #تهران است. . پیش از این شوراهای صنفی دانشجویان ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شب دوشنبه ۲۷ آبان، پس از تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در عصر همان روز، نیروهای لباس شخصی در پوشش چندین #آمبولانس وارد دانشگاه شدند و شماری از دانشجویان را دستگیر و داخل آمبولانس کردند. رئیس اورژانس تهران انتقال دستگیرشدگان با آمبولانس را تکذیب کرده است. #bbcpersian

Ein Beitrag geteilt von BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) am Nov 25, 2019 um 9:35 PST

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.