بیانیه گروهی از زنان زندانی سیاسی در ضرورت تحریم و نفی انتخابات مجلس
شماری از زنان ایرانی که با اتهام‌های سیاسی در زندان به سرمی‌برند، در بیانیه‌ای خواهان تحریم انتخابات مجلس شده‌اند. به گفته آنها جمهوری اسلامی همواره نظامی استبدادی بوده که می‌کوشد با "انتخابات" خود را دموکراتیک نشان دهد.

در بیانیه ۱۲ نفر از فعالان زن که در زندان‌های ایران محبوس هستند، آمده است که در جمهوری اسلامی با "تشکیل و حفاظت از سلطنت مطلقه دینی (ولایت فقیه) حق حاکمیت و انتخاب مردم ایران غصب شد و به سرقت رفت".

آنها می‌گویند که "مجلس شورای اسلامی" امروزه "نه نهادی دموکراتیک بلکه عنصری سراسر ضدمردمی و تمام و کمال در خدمت حاکمیت است".

آنها می‌گویند که مردم ایران در شورش‌ها و قیام‌های پیاپی "آرای واقعی و بی‌بازگشت خود را از دی‌ماه ۹۶ تا قیام خونین آبان‌ماه ۹۸ و پس از آن با جان برکفی در خیابان‌ها به صدای رسا اعلام کرده‌اند".

زنان زندانی با تأکید بر این که: "این نظام و انتخابات‌هایش تنها بر خون میلیون‌ها جوان بی‌گناه استوار گشته" است، نتیجه می‌گیرند: «برماست که انتخاباتشان را برای خودشان بگذاریم و در میدان واقعی انتخابات مردمی باقی بمانیم. هرکسی که پای صندوق‌های رای می‌رود اثر انگشتش بر روی ماشه اسلحه‌ای که به سمت جوانان انقلابی شلیک می‌شود ثبت خواهد شد و نشان تاییدی بر نظام حاکم و جنایاتش می‌باشد.»

این بیانیه را ۱۲ تن از زنان زندانی امضا کرده‌اند، مانند: یاسمین آریانی، ندا آشتیانی، آتنا دائمی، سپیده فرهان و...

مشارکت یک چهارمی در انتخابات

در روزهای گذشته محافل و گروه‌های گوناگون سیاسی از مردم برای تحریم انتخابات و عدم‌مشارکت در فرایندی که به نظر آنها با دموکراسی واقعی منافات دارد، دعوت کرده‌اند.

با وجود تأکیدهای مکرر سران جمهوری اسلامی بر ضرورت شرکت گسترده مردم در انتخابات آینده، یک هفته مانده به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد.

طبق این نظرسنجی که در نیمه اول بهمن‌ماه گذشته انجام گرفته بیش از سه چهارم از شهروندان تهرانی گفته‌اند که در انتخابات آینده شرکت نمی‌کنند.

تنها اندکی بیش از ۲۴ درصد افراد دارای حق رأی گفته‌اند که در انتخابات آینده مجلس شرکت خواهند کرد.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.