بیانیه هشت فیلمساز ایرانی: زندانیان سیاسی را آزاد کنید

هشت فیلمساز شناخته شده سینمای ایران با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی از جمله فعالان محیط زیست زندانی شدند.

در این بیانیه که روز دوشنبه ۲۵ فروردین منتشر شده است، این هشت فیلمساز با هشدار نسبت به تامین بهداشت و سلامت زندانیان عقیدتی، سیاسی و فعالان محیط زیست، تاکید کرد‌ه‌اند که تداوم در زندان نگه داشتن این افراد می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

این فیلمسازان با اشاره به پیش‌بینی موج دوم شیوع ویروس کرونا از سوی پزشکان، خواستار اعطای هرچه سریع‌تر مرخصی به زندانیان عقیدتی، سیاسی و فعالان محیط زیست شده‌اند.

داریوش مهرجویی، جعفر پناهی، محمد رسول‌اف، کیومرث پوراحمد، رضا درمیشیان، علیرضا داودنژاد، محسن امیریوسفی و مجتبی میرطهماسب، هشت فیلمسازی هستند که این بیانیه را امضا کرده‌اند.

پیش از این هم برخی از سینماگران برای درخواست آزادی محمد امامی، از متهمان پرونده فساد مالی بانک سرمایه شده بودند. آنها نیز باتوجه به شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا خواستار آزادی موقت آقای امامی شده بودند.

نامه این گروه از فیلمسازان بازتاب زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شد و برخی از افراد امضای خود را پس گرفتند یا اعلام کردند که بدون اجازه آنها نام‌شان به فهرست امضاکنندگان این نامه افزوده شده است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.