اتحاد ملت: اطلاع‌رسانی درباره کرونا اسیر انتخابات مجلس شد

حزب اتحاد ملت در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد شیوع ویروس کرونا در ایران را «اَبَربحران» نامیده و نوشته همزمانی سرایت این بیماری در کشور با انتخابات مجلس، اطلاع‌رسانی و مبارزه با آن را اسیر «ملاحظه‌کاری» کرد.

در این بیانیه که روز شنبه، ۳۰ فروردین، منتشر شد تاکید شده که در ابتدای این بحران، «تسلط و هماهنگی لازم» در اتخاذ تصمیمات مدیریتی برای کنترل آن، «به کندی» صورت گرفت.

نویسندگان این بیانیه به صراحت نوشته‌اند: «همزمانی آغاز شیوع ویروس کرونا با انتخابات دوم اسفند، هم اطلاع‌رسانی این موضوع و هم مواجهه با آن را اسیر برخی ملاحظه‌کاری‌ها و توطئه‌اندیشی‌های مرسوم در برخی نیروهای تندرو کرد، تا جایی که آن را دروغ دانستند.»

نکته مورد اشاره در این بخش از بیانیه پیش از این در شبکه‌های اجتماعی به خوبی قابل مشاهده بود و شمار قابل توجهی از نیروهای طرفدار حکومت و حتی جمهوری اسلامی به طور کلی، شیوع کرونا را انکار می‌کردند و آن را توطئه‌ای برای جلوگیری از حضور مردم پای صندوق‌های رای می‌دانستند.

تنها پس از کشته‌ شدن چند نفر از کاربران نزدیک به حاکمیت در شبکه‌های اجتماعی بر اثر ابتلا به کرونا بود که این افراد از انکار شیوع این بیماری در ایران و به ویژه شهر قم دست کشیدند.

روز دهم فروردین‌ماه نیز یکصد فعال سیاسی و مدنی، رهبر جمهوری اسلامی را «مسئول اول تبدیل اپیدمی کووید ۱۹ به یک فاجعه ملی» خوانده و تاکید کردند که حسن روحانی نیز «با همسویی با آقای خامنه‌ای در پنهانکاری و مرتبط کردن بحران کرونا به توطئه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دشمن، در تشدید این روند سهیم بوده است.»

مقام‌های وزارت بهداشت ایران نیز روزها شیوع کرونا در ایران را رد می‌کردند و پس از مرگ دو نفر در قم بر اثر ابتلا به این بیماری، این موضوع را تائید کردند.

این در حالی است که آنها و اعضای ارشد کابینه و نیز شخص حسن روحانی بارها گفته‌اند که در این زمینه، به موقع اطلا‌ع‌رسانی کرده و به هیچ عنوان مخفی‌کاری نکرده‌اند.

بسیاری از منتقدان در شبکه‌های اجتماعی چنین می‌گویند که مخفی‌کاری دولت حسن روحانی که کماکان در ارائه شمار قربانیان ادامه دارد، عامل اصلی جدی‌ نگرفتن این بیماری از سوی شهروندان و رعایت نکردن محدودیت‌های ضروری در مقابله با این بیماری است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.