آمریکا جایزه برای اطلاعات درباره رهبر جدید داعش را به ۱۰ میلیون دلار افزایش داد

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه جایزه برای دریافت اطلاعات در مورد محل اختفای رهبر جدید گروه حکومت اسلامی، داعش، را به دو برابر یعنی معادل ۱۰ میلیون دلار افزایش داد.

وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید، به دنبال کشته شدن ابوبکر البغدادی در عملیات ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۹، محمد سعید عبدالرحمن المولا، معروف به حاجی عبدالله و ابوعمر الترکمانی به عنوان جانشین او منصوب شده است .

در ماه اوت سال ۲۰۱۹ وزارت خارجه آمریکا جایزه ای پنج میلیون دلاری برای محمد سعید عبدالرحمن المولا تعیین کرده بود.

عبدالرحمن المولا پیش از پیوستن به گروه داعش از اعضای ارشد گروه القاعده عراق بود.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود تاکید کرده است٬ عبدالرحمن المولا به عنوان یکی از مسئولان ایدئولوژیک گروه داعش، در توجیه کشتار و به اسارت گرفتن اقلیت مذهبی ایزدی‌ها در شمال غربی عراق نقش اساسی داشت.

در این بیانیه تصریح شده است که افزایش جایزه تعیین شده برای شناسایی محل اختفای رهبر جدید داعش لحظه مهمی در مبارزه علیه داعش و شبکه مرتبط با آن در سراسر جهان است.

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده است، با شکست داعش در میدان نبرد، اینک ما مصمم هستیم رهبران این گروه را شناسایی و پیدا کنیم.

این بیانیه اضافه کرده است که ائتلاف جهانی که برای شکست دادن داعش تلاش می‌کند به اقدامات خود برای نابودی بقایای داعش ادامه خواهد داد.

عمر البغدادی، رهبر گروه داعش ۴ آبان سال گذشته در جریان عملیات نیروهای ویژه آمریکا در شمال غرب سوریه کشته شد.

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا در ۷ آبان خبر داده بود که علاوه بر البغدادی و ابوالحسن مهاجر، جانشین البغدادی نیز کشته شده است.

ابوبکر البغدادی به مدت ۵ سال رهبر داعش بود. او که زمانی عضو گروه تروریستی القاعده بود، با جدایی از این گروه، اقدام به تشکیل «حکومت اسلامی در عراق و شامات» کرد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.