بیانیه صدها تن در اعتراض به "تبعید و آزار" زندانیان سیاسی ایران
۶۴۶ نفر از فعالان اجتماعی و سیاسی ایرانی با انتشار بیانیه‌ای به "تبعید و آزار زندانیان سیاسی" توسط سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه اعتراض کردند. این فعالان از اعتصاب غذای سه روزه زندانیان نیز حمایت کردند.

در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه سوم فروردین (۲۳ مارس) توسط ۶۴۶ تن از فعالان اجتماعی و سیاسی ایرانی امضا شده گفته می‌شود "تبعیدهای انجام‌شده به طور آشکار نقض قوانین و مقررات جاری، از جمله آیین دادرسی کیفری است که موجب اذیت و آزار زندانیان و گسترش مجازات به سطح خانواده‌های بی‌پناهشان شده" است.

امضاکنندگان این بیانیه که در وبسایت "کانون مدافعان حقوق بشر ایران" منتشر شده از تداوم روند تبعید زندانیان سیاسی ابراز نگرانی کرده و خواستار توقف آن شده‌اند.

مقام‌های سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه ایران تا کنون به اعتراض‌های روزهای اخیر به تبعید و آزار زندانیان سیاسی واکنشی نشان نداده‌اند.

این بیانیه که به امضای ۶۴۶ تن از فعالان اجتماعی و سیاسی رسیده نیز بی‌پاسخ مانده است.

بیانیه به امضای فعالانی از جمله ابوالفضل قدیانی، نرگس محمدی، اسماعیل بخشی، بهاره هدایت و خسرو منصوریان رسیده است.

کانون مدافعان حقوق بشر ایران روز یکشنبه اول فروردین (۲۱ مارس) نیز در نامه‌ای به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، نسبت به افزایش تبعید زندانیان سیاسی از زندان‌های تهران به زندان‌های سایر شهرستان‌های ایران اعتراض کرد. در این نامه از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به این روش «غیرقانونی و آزاردهنده» حمایت شده است.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.