بیانیه هم‌بندی‌های ساسان نیک‌نفس در زندان تهران بزرگ: «او به قتل رسید»

۳۰ تن از هم‌بندی‌های ساسان نیک‌نفس در بیانیه‌ای اطلاعیه سازمان زندان‌ها در مورد مرگ این زندانی سیاسی را «دروغ محض» خواندند و اعلام کردند که «او به قتل رسیده است».

این زندانیان در بیانیه‌ای که روز جمعه، ۲۱ خرداد، منتشر شد با اشاره به وضعیت نامناسب این زندانی سیاسی در طول ۱۱ ماه حبس گفته‌اند که او نیز همچون «بهنام محجوبی» در حالی که به دلیل ابتلا به چند بیماری جسمی و روحی تحمل حبس را نداشت نه تنها مشمول قانون عدم توانایی تحمل حبس نشد، بلکه به دلیل «عدم رسیدگی» جان سپرد.

ساسان نیک‌نفس به دلیل انتشار چند پست اینستاگرامی در آذر ۹۸ بازداشت و بعدتر با اتهاماتی چون اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۸ سال زندان محکوم شد که ۵ سال از این حکم قابل اجرا بود.

این زندانی سیاسی به گفته وکیلش از اردیبهشت ۹۹ در زندان تهران بزرگ به سر می‌برد.

آقای نیک‌نفس از بیماری‌های متعددی رنج می برد، اما با وجود درخواست مکرر مرخصی استعلاجی از طرف وکیل و خانواده او، هرگز با این درخواست موافقت نشد.

این زندانی سیاسی اواسط خرداد به دلیل وخامت حالش درگذشت.

پس از تایید خبر جان باختن آقای نیک‌نفس، اداره کل زندان‌های استان تهران در مورد مرگ این زندانی سیاسی اطلاعیه‌ای صادر کرد و مدعی شد که او بر اثر «مصرف قرص» جان باخته است.

اسفند ۹۹ نیز بهنام محجوبی، درویش زندانی، پس از اغما در زندان به بیمارستان منتقل شد و اندکی بعد درگذشت، این در حالی بود که پزشکی قانونی حکم عدم تحمل کیفر بهنام را صادر کرده بود، اما مسئولان زندانی مانع آزادیش شده بودند.

در بیانیه هم‌بندی‌های آقای نیک‌نفس همچنین با اشاره به انتقال حسین هاشمی و محمد ترکمانی و چند زندانی سیاسی دیگر به بند جرایم خشن و اعتصاب غذای آن‌ها، هشدار داده شده است که این زندانیان نیز ممکن است به «سرنوشت دردناک علیرضا شیرعلی محمدی» دچار شوند.

علیرضا شیرمحمدعلی در تیرماه ۹۷ بازداشت و در دادگاه بدوی به اتهام «توهین به مقدسات»، «توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی»، «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای شیرمحمدعلی پس از انتقال بند زندانیان جرایم خشن، خرداد ۹۸، توسط دو زندانی دیگر در زندان فشافویه کشته شد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.