مارتین لاندو، هنرپیشه سریال "بالاتر از خطر" درگذشت
مارتین لاندو، بازیگر پرسابقه سینمای آمریکا و هنرپیشه "ماموریت غیرممکن" در سن ۸۹ سالگی در مرکز پزشکی دانشگاه "یوسی‌ال‌ای" در لس‌آنجلس درگذشت. مارتین لاندو در طی دوران بازیگری، سه بار نامزد دریافت اسکار شد اما در نهایت در سال ۱۹۹۵ به‌خاطر بازی در فیلم ترسناک "اد وود" به دریافت اسکار نائل شد.

سخنگوی مارتین لاندو، دلیل مرگ این هنرپیشه آمریکایی را بدلیل بروز "مشکلاتی ناگهانی و غیرمترقبه" اعلام کرده است.

مارتین لاندو، متولد سال ۱۹۲۸ در نیویورک است. مارتین لاندو، فعالیت‌های خود در عرصه فیلم و سینما را از أواخر دهه پنجاه میلادی آغاز کرد. او با درخشش در سریال "ماموریت غیرممکن" در دهه شصت میلادی به شهرت رسید. این سریال در ایران با عنوان "بالاتر از خطر" دوبله و از تلویزیون ایران پخش شد.

او در طی سال‌های فعالیت خود با کارگردانانی همچون آلفرد هیچکاک، تیم بورتون، فرانسیس فورد کاپولا، وودی آلن و ... همکاری کرد.

مارتین لاندو در سال ۱۹۸۸ با بازی در فیلم "مرد و رویایش" برای اولین بار نامزد دریافت اسکار شد. او یک سال بعد، با بازی در فیلم "جرم و بزه" اثر وودی آلن یک بار دیگر نامزد اسکار شد اما این بار هم موفق به دریافت این جایزه سینمایی نشد. مارتین لاندو، کسب جایزه اسکار را در نهایت با بازی در فیلم "اد وود" اثر تیم برتون تجربه کرد.

مارتین لاندو تا سال ۲۰۱۵ به عنوان هنرپیشه به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه داد. این هنرپیشه آمریکایی در طی بیش از نیم قرن فعالیت سینمایی و تلویزیونی، در بیشتر از ۵۰ فیلم و سریال به ایفای نقش پرداخت.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.