"میرِی دارک" هنرپیشه فرانسوی در سن ٧٩ سالگی درگذشت
"میرِی دارک"* که از کودکی از بیماری قلبی رنج می‌برد و در دو سال اخیر ٣ بار دچار حمله مغزی شده بود، پس از سپری کردن ٢ روز در کما، دوشنبه ۶ شهریور/ ۲۸ اوت در پاریس درگذشت.

"میرِی دارک"* هنرپیشه و کارگردان فرانسوی در ١۵ می ١٩٣٨در شهر تولون بدنیا آمد. وی فعالیت هنری‌اش را از سال ١٩٦٠ آغاز و در بیش از ٩٠ فیلم و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است.
او به مدت ١۵ سال شریک زندگی "آلن دلون" هنرپیشه فرانسوی بود و در فیلم‌های متعددی در کنار یکدیگر ایفای نقش کردند. آنها بعد از جدایی از یکدیگر در سال ١٩٨٣ نیز دوستی و همکاری خود را حفظ کردند.

از میان فیلم هایی که میرِی دارک در آن ایفای نقش کرده است، می توان به فیلم‌هایی چون " شتابزده"، "مرگ یک مرد فاسد"، "تعطیلات آخر هفته"، "سرنشینان"، "جف"، "سینه‌های یخی" و "فرانک ریوا" اشاره کرد.

میرِی دارک، همچنین در سال ٢٠٠٦ از طرف رئیس جمهوری وقت فرانسه "ژاک شیراک"، نشان "لژیون دوُ نوُر" دریافت کرد.

فرانسواز نیسن، وزیر فرهنگ فرانسه، ضمن ادای احترام به شخصیت میرِی دارک، از او با عنوان «چهره ای برجسته در سینمای فرانسه و بانوی شجاع و متعهد یاد کرد».   

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.