ژان روشفور، بازیگری که میخواست دن کیشوت باشد، درگذشت
ژان روشفور، یکی از معروف ترین و محبوب ترین هنرپیشگان سینما و تئاتر فرانسه یکشنبه شب گذشته در ۸۷ سالگی در بیمارستان درگذشت. برخی ها او را یکی از مهره های اصلی میراث سینمایی فرانسه می دانند.

او با بازی در بیش از ۱۵۰ فیلم و نقش های مختلف در فیلم های مانند "سلام هنرمند !"، "همه به بهشت خواهیم رفت" و یا "ساعت دیواری سن پل" به شهرت و محبوبیت سراسری و مردمی دست یافته بود. برخی ها او را یکی از مهره های اصلی میراث سینمایی فرانسه می دانند.

ژان روشفور در طول عمرسینمایی خود ۳ بار جایزه "سزار" سینمای فرانسه را از آن خود کرد و در یکی دو سریال در تلویزیون هم ظاهر شد.

در تصویر ژان روشفور در سینما، قبل از هرچیز دیگر، قد نسبتا بلند او که به اعتتقاد برخی ها، نمایی از آراستگی و شیک پوشی فرانسوی بود و سبیل یگانه او جلب توجه می کرد. اما مهارت او به عنوان هنرپیشه که در نقش های کمدی از یکسو و نقش های دراماتیک از سوی دیگر جلوه گر می شد از خصوصیات بارز و ویژه ای بود که میشد به سادگی با آن ژان روشفور را شناخت. او در عین حال یکی از گرم ترین صداهای منحصر به فرد در سینمای فرانسه بود.

در سال ۲۰۰۰ تری گیلیام، کارگردان بریتانیایی، نقش "دون کیشوت" در اقتباسی از رمان "سروانتس" را به ژان روشفور سپرد اما بیماری سبب شد او از بازی در این فیلم بازماند.
بعدها او در یک فیلم مستند خاطره تلخ خود از این بیماری تلخ نابهنگام را حکایت کرد و گفت: «من یک دون کیشوت واقعی هستم که در سراسر زندگی ام، خیلی مانند سروانتس عمل کرده ام. اما فقط دوربین حاضر نبود.»

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.