فرانس گال، خواننده معروف فرانسه درگذشت

"فرانس گال"* خواننده معروف فرانسوی، در ۷۰ سالگی در پاریس درگذشت. نزدیکان فرانس گال، با ارسال خبرنامه‌ای به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند وی مدت زمان طولانی از بیماری سرطان رنج میبرد و از اواسط ماه دسامبر در بیمارستان بستری بود.

"فرانس گال"* که در یک خانواده هنرمند و موسیقیدان به دنیا آمده بود، از ۱۶ سالگی در آوازخوانی شهرت یافت و چند سال بعد، ترانه‌هایی از وی به معروفترین ترانه‌های روزِ فرانسه در دهه‌های ٧٠ و ٨٠ میلادی مبدل شد.

فرانس گال، در طول سال‌های موفقیت خود، با حوادث تلخی از جمله مرگ همسرش "میشل برژه"* خواننده و ترانه‌سرا و آهنگساز معروف فرانسه که در سن ۴۴ سالگی اتفاق افتاد، روبرو شد. او یک سال بعد، به بیماری سرطان پستان مبتلا شد و در سال ۱۹۹۷ هم با مرگ دخترش در اثر بیماری، از دنیای آوازخوانی کناره‌گیری کرد.

فرانس گال، در سال ۲۰۱۵ با یک کمدی موزیکال که مجموعه‌ای از آهنگ های او و همسرش بود به صحنه بازگشت و در شهرهای مختلف فرانسه به هنرنمایی پرداخت.

 

 

رادیوفرانسه

 

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.