پل باکوز، "پدر آشپزی فرانسه" و "آشپز جشن‌های شاهنشاهی ایران"، درگذشت
پل باکوز، پدر آشپزی فرانسه، روز شنبه ۲۰ ژانویه، در سن ۹۲ سالگی، درگذشت. پل باکوز، بدلیل نوآوری در آشپزی، بعنوان یک آشپز حرفه‌ای مدرن شناخته می‌شد که تمرکز خود را برای تهیه غذاهای کم کالری و پذیرایی بی‌عیب و نقص گذارده بود.

پل باکوز، که در خانواده‌ای علاقمند به حرفه آشپزی به‌دنیا آمده بود، آموزش آشپزی را در ابتدا، نزد مادر خود در سن ۱۹ سالگی آغاز کرد و از سال ۱۹۵۴، در سن ۲۸ سالگی، در کنار پدرش، فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد.

پل باکوز، که صاحب موسسه هتل‌داری و هنر آشپزی در نزدیکی شهر لیون و چندین رستوران در فرانسه، آمریکا و ژاپن است، بارها از سوی کتاب راهنمای میشلن، موفق به کسب ستاره شده است. کتاب راهنمای میشلن، با ارزیابی کیفیت غذای رستوران‌ها ، بر أساس کیفیت به آنان نشان ستاره اعطا می‌کند. رستوران پل باکوز در شهر لیون فرانسه یک رستوران سه ستاره میشلن است.

این آشپز مشهور فرانسوی، در سال ۱۹۸۹، دو سال پس از آنکه کنکور جهانی آشپزی "باکوز طلائی" را بنیان نهاد، عنوان "آشپز قرن" را هم از آن خود کرد. پل باکوز، کتاب خاطرات خود را با عنوان "آتش مقدس" در سال ۲۰۰۵ منتشر کرد.

پل باکوز، در جریان تدارکات جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی، برای تهیه خوراک‌های ضیافت اصلی برگزیده شد.

 

هوشنگ نهاوندی، رییس پیشین دانشگاه تهران، در کتاب خود با عنوان "محمدرضا شاه پهلوی، آخرین پادشاه ایران"، به نقل از کتاب "ژان-فرانسوا بازن می‌نویسد: «رستوران ماکسیم فرانسه، در سال ۱۹۷۱، پل باکوز را مامور کرد که خوراکی‌های ضیافت اصلی جشن‌های تخت جمشید را تدارک ببیند و اغذیه‌ای باشکوه در شأن شاه و شهبانوی ایران تهیه کند. شاه دستور داده بود که طاووس باید در صورت غذاها منظور شود. پل باکوز توضیح داد که گوشت طاووس چندان مطلوب نیست. شاه نپذیرفت. اما امر، امر او بود و بدین ترتیب طاووس شاهنشاهی با همه تزئینات اطرافش آماده شد».

پل باکوز در سال‌های پایانی عمر از بیماری پارکینسون رنج می‌برد. این آشپز مشهور فرانسوی، نه تنها در بدلیل نوآوری در آشپزی و تهیه خوراکی‌های رنگارنگ شهرت داشت بلکه زندگی خصوصی او نیز بر شهرتش افزوده بود. پل باکوز به مدت حدود چهل سال زندگی خصوصی خود را به گونه چند همسری سپری کرد. پل باکوز، به مدت ۶۰ سال با ریموند، همسر نخست خود زندگی کرد و از وی صاحب یک پسر شد اما پاتریسیا، هم بیش از ۴۰ سال در زندگی شخصی این آشپز سرشناس فرانسوی حضور داشت و مدیریت روابط عمومی پل باکوز را برعهده داشت.

پل باکوز، درباره زندگی خصوصی خود، در سال ۲۰۰۵ به نشریه دیلی تلگراف، گفته بود : «من عاشق زن‌ها هستم و عمر ما طولانی‌تر از آن است که روزگار خود را تنها یکی با یکی از آنها بگذرانیم».

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.