باربارا بوش درگذشت
باربارا بوش، بانوی اول سابق آمریکا، در سن ۹۲ سالگی درگذشت. دفتر جورج اچ دبلیو بوش، همسر خانم بوش، این خبر را سه شنبه (۱۷ آوریل) با انتشار یک بیانیه اعلام کرد.

باربارا بوش اخیرا در پی چند بار مراجعه به بیمارستان، معالجات بیشتر را رد کرده و گفته بود که ترجیح می دهد باقی زندگی را در "آسایش" کنار خانواده اش بگذراند.

خانم بوش به عنوان بانوی اول نقشی فعال داشت و از جمله در زمینه سوادآموزی بزرگسالان کار کرد.

دونالد ترامپ و همسرش ملانیا، باراک و میشل اوباما و نیز بیل و هیلاری کلینتون با صدور بیانیه‎هایی فوت خانم بوش را به خانواده وی تسلیت گفته اند.

جورج اچ دبلیو بوش بین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ میلادی رئیس جمهوری آمریکا بود. او که اکنون ۹۳ سال دارد هم برای مدتی دچار مشکلات جسمی بوده و سال پیش به علت ذات الریه در بخش مراقبت های ویژه بستری شد. آقای بوش از نوعی پارکینسون رنج می برد و مدت هاست روی صندلی چرخدار نشسته است.

جورج و باربارا ۷۳ سال با هم زندگی کرده بودند.

Barbara Bush with son George W Bush
خانم بوش در عکسی در سال 2005 در کنار پسرش

جورج دبلیو بوش، پسر آنها در سال ۲۰۰۰ انتخاب شد و برای دو دوره به عنوان ۴۳ امین رئیس جمهور آمریکا خدمت کرد.

در تاریخ آمریکا خانم بوش تنها زنی است که در مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری شوهر و پسرش شرکت کرده است. البته پیش از این جان آدامز و پسرش جان کوینسی آدامز هر دو رئیس جمهور بوده اند.

George W. Bush is shown with his father, future President George Bush and mother, future first lady Barbara Bush in Rye, New York, in this file photo taken during the summer of 1955.
عکسی از بوش ها با پسر بزرگشان جورج در سال ۱۹۵۵

قبر خانواده بوش در محوطه کتابخانه و موزه ریاست جمهوری وی که در دانشگاه تگزاس 'ای اند ام' واقع است. باربارا بوش اینجا به خاک سپرده خواهد شد
قبر خانواده بوش در محوطه کتابخانه و موزه ریاست جمهوری وی که در دانشگاه تگزاس 'ای اند ام' واقع است. باربارا بوش اینجا به خاک سپرده خواهد شد

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.