جسد آنتونی بوردین، آشپز سرشناس آمریکایی در هتل پیدا شد
جسد آنتونی بوردین، آشپز سرشناس آمریکایی در اتاق او در هتلی در استراسبورگ فرانسه پیدا شده است. گفته شده که او خودکشی کرده است.

این آشپز و مجری تلویزیون به دلیل سفر به تهران و اصفهان و ساخت یک مستند درباره غذاهای ایرانی برای شبکه سی.‌ان.‌ان در میان ایرانیان شناخته شده است.

شبکه سی.ان.ان اعلام کرد که آقای بوردین برای فیلمبرداری مجموعه "بخش‌های ناشناخته" در استراسبورگ فرانسه بوده است.

در بیانیه این رسانه آمریکایی در روز جمعه ۸ ژوئن آمده است: "با اندوه بسیار مرگ دوست و همکار خودمان، آنتونی بوردین را تایید می‌کنیم."

در ادامه بیانیه سی.ان.ان آمده: "عشق او به ماجراجویی، یافتن دوستان تازه، غذاها و نوشیدنی‌های خوب و داستان‌های فراموش نشدنی از جهان، بوردین را به یک قصه‌گوی منحصر به فرد تبدیل کرده است."

آنتونی بوردین در سال ۲۰۱۴ به تهران و اصفهان سفر کرد و مستندی درباره غذاهای ایرانی ساخت که به عنوان قسمتی از مجموعه "بخش‌های ناشناخته" از شبکه سی.ان.ان پخش شد. جیسون رضائیان، گزارشگر آن زمان واشنگتن پست در ایران و یگانه صالحی همسر او در این مستند او را همراهی کردند.

او برخورد ایرانی‌ها با خود و گروه فیلمبرداری را دوستانه و گرم توصیف کرد و گفت که تهران اصلا آنطور نبوده که انتظار داشته است "نه خیلی شرقی و نه خیلی غربی جایی در آن وسط."

آقای رضائیان و خانم صالحی کمی بعد از خارج شدن این گروه از ایران بازداشت شدند. آقای بوردین بازداشت جیسون رضائیان و یگانه صالحی در ایران را بارها در مصاحبه‌هایش "ناعادلانه" خواند و گفت که "این خبرنگاران زندانی دشمن هیچکس نیستند."

خانم یگانه رضائیان در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی آنتونی بوردین را انسان ساده و فروتنی دانست که "برنامه هایش به ظاهر معرفی غذا بوده است ولی به وسیله غذا و گفتن داستان زندگی مردم، انسان‌ها را به هم پیوند می‌داد."

 آنتونی بوردین در سال ۲۰۰۰ میلادی با انتشار کتاب پرفروش "آشپزخانه سری: ماجراجویی در جهان شکم" به شهرت رسید. این کتاب معرفی غذاها و ترفندهای خاص آشپزی کشورهای مختلف است.

اولین برنامه تلویزیونی او در سال ۲۰۰۲ میلادی در "فود نت ورک" یک شبکه کابلی تلویزیونی پخش شد. او سه سال بعد به کانال تلویزیونی "تراول" پیوست و برای برنامه هایش در این شبکه دو بار جایزه معتبر امی گرفت.

از سال ۲۰۱۳ به شبکه سی.ان.ان پیوست و مجموعه "بخش‌های ناشناخته" را ساخت که به غذاهای مناطق مختلف جهان اختصاص داشت. او هنگام مرگ در حال تهیه فصل یازدهم این مجموعه بوده است.

آنتونی بوردین و باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا
آنتونی بوردین و باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در رستورانی در هانوی در ویتنام ماه مه سال ۲۰۱۶

آنتونی بوردین
یک چای دیگر در راه؛ یکی از چند عکسی که آنتونی بوردین در صفحه اینتستاگرام خود از سفر به ایران منتشر کرده است

 

 

 

 

 

 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.